Ta funguje už více než rok. „Během loňského roku nám přišlo více než 8200 známek pro řidiče, průměrná známka pro řidiče vychází asi 2,5," uvedla mluvčí DPO Karolina Rycková s tím, že jedničku dostalo přes 4,5 tisíce řidičů a pětku okolo dvou tisíc řidičů.

„Špatné známky řidič dostává někdy i proto, že vynucuje dodržování přepravních podmínek, tedy v situacích, kdy se valstně chová správně," doplnila Rycková.

ČTĚTE TAKÉ: Vážná nehoda na Rudné: Při srážce osobního a nákladního vozu byli zraněni 3 lidé

Do webové aplikace stačí vložit číslo vozidla (nikoliv linky), čas a známku od jedničky do pětky s hodnotícím komentářem. Výsledky zamíří k vedoucímu daného řidiče.

„Je to zpětná vazba všech účastníků provozu, ale i ti tuto webovou aplikaci hojně využívají. Slibujeme si, že se aktivita pro Dejmiznámku ještě zvýší," řekl ředitel dopravního podniku Daniel Morys.

Švýcarské fondy pomohly zkvalitnit ostravskou MHD

V posledních letech bylo pro zkvalitnění městské hromadné dopravy v Ostravě využito bezmála 183 milionů korun ze švýcarských fondů. Na které projekty byly využity?

Mezi lety 2014 až 2017 bylo v Ostravě realizováno hned několik projektů, oficiálně zaštítěných do dvou, které měly zkvalitnit veřejnou dopravu ve městě a přispět k jeho modernizaci.

„Dohodli jsme se, že za účelem snížení sociálních a společenských rozdílů v České republice tyto fondy půjdou zejména do Moravskoslezského, Olomouckého a Zlínského kraje," přiblížil švýcarský velvyslanec Markus-Alexander Antonietti s tím, že jen pro projekty ve veřejné dopravě bylo použito přes 750 milionů korun.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: DPO: Končí prodej jízdenek u řidiče. Není o ně zájem

Díky pohybu kurzu české koruny vůči švýcarskému franku bylo investic více, než se původně plánovalo.

Stačí zmínit rekonstrukci tramvajových zastávek Krajský úřad a Křižíkova či nástupišť Prostorná, Palkovského a patnácti dalších. Tramvajově se propojily ulice Plzeňská a Pavlovova a nainstalovaly se kamery do více než 70 vozidel. Pořídily se čisticí vozy, zrekonstruovala měnírna v Michálkovicích, a také se vybudovala trolejbusová trať na dodnes tolik diskutovaný terminál Hranečník.

„Bez pomoci švýcarské strany bychom tyto projekty jen velmi obtížně realizovali. Za to jí patří velký dík. Mohli jsme tak uskutečnit dva velké projekty a pro zdokonalování služeb cestujícím se budeme pokoušet získávat dotační zdroje i nadále," shrnul ředitel Dopravního podniku Ostrava Daniel Morys.

ČTĚTE TAKÉ: Nehoda na Hranečníku: řidič autobusu vykolejil tramvaj

Alkohol za volantem ohrožuje koalici v Ostravě

Dopravní podnik Ostrava se otevírá cestujícím. Pište nám, odpovíme, vybízí je