Po dobu rekonstrukce, tedy do 10. října, bude obousměrně zcela uzavřen přibližně čtyřsetmetrový úsek ulice 28. října v Mariánských Horách mezi křižovatkami s ulicemi Železárenskou a Oblou. Neprůjezdné budou také boční ulice Jahnova a V Zátiší.

Nejrychlejší objízdné trasy ve směru z centra do Poruby a naopak budou vedeny po ulicích Železárenské a 1. máje. Možné jsou také trasy po ulici Sokola Tůmy (z Poruby do centra) a ulici Přemyslovců (z centra do Poruby), ty jsou ale delší. Do Vítkovic se řidiči dostanou po Železárenské ulici.

Mapa uzavřené oblasti a objízdných tras. Zdroj: DPMO

POSUNY ZASTÁVEK

Samotná rekonstrukce přinese modernizaci zastávek Prostorná, tramvajová trať prošla renovací už loni. I z toho důvodu téměř nebude omezena tramvajová doprava. „Výjimkou bude jedna dvanáctihodinová výluka, která je předběžně naplánována na 17. září od pěti do 17 hodin," informoval Deník mluvčí Dopravního podniku Ostrava (DPO) Miroslav Albrecht.

Nástupiště budou po rekonstrukci bezpečnější, bezbariérová a v konečné podobě bude zastávka ve směru z Poruby posunuta blíže k centru, na úroveň současné zastávky v protějším směru. „To bude až výsledná podoba po rekonstrukci. Od pondělí bude naopak současná zastávka směrem do Poruby provizorně posunuta dále, aby se zde mohlo začít pracovat," vysvětlil Miroslav Albrecht.

Součástí rekonstrukce zastávek bude také výměna povrchu přilehlé vozovky a chodníků.