Důvodem je výměna plynovodu. Omezení neplatí pro autobusy a tramvaje. V opačném směru je provoz normální.

Do konce května

Práce jsou naplánovány do konce května. Problémy nastávají v době odpolední dopravní špičky, kdy se lidé vracejí z práce. Zvolit mohou hned z několika objízdných tras. Ta nejblíže místa uzavření a zároveň nejkratší vede po souběžné Trocnovské ulici, která je dočasně zjednosměrněna k obchodnímu centru Koksovna.

Dosavadní primátor Havířova Josef Bělica (ANO) byl na mimořádném zasedání zastupitelstva Moravskoslezského kraje zvolen hejtmanem, 3. dubna 2024. Ve funkci nahradil nepravomocně odsouzeného Jana Krkošku.
Havířovský primátor Bělica se stal novým hejtmanem Moravskoslezského kraje

Přes ní se motoristé dostanou k ulici K Lávce a poté se napojí u křižovatky řízené semafory na konec Sokolské třídy a navazující Hlučínskou ulici. Nepříliš kvalitní povrch Trocnovské ulice a nutnost stát u semaforů však jízdu prodlužují. Další trasa vede přes Koblov a Petřkovice. Je rychlejší, i zde se však vzhledem k očekávanému náporu aut očekává zdržení.

Návrhy, druhé divadlo Alberta Čuby, druhý Mír, Ostrava.
VIDEO: O krok blíž druhému Míru. Ostrava plánuje prodat pozemek pro nové divadlo

Mnozí řidiči pravděpodobně zvolí cestu přes Slovenskou ulici a dále ke křižovatce s Hlučínskou ulicí, případně se vydají na kruhový objezd nad dálnicí D1 a poté sjezdem kolem outletového centra dojedou až ke křižovatce před mostem přes řeku Odru.