Moravskoslezská policie se rozhodla zopakovat akci nazvanou Řídím bez opice, která měla mezi motoristickou veřejností velký ohlas. Koná se v sobotu 1. října od 8 do 18 hodin v Centru bezpečné jízdy Libros v Ostravě-Přívoze.

Místo si lze rezervovat na stránkách www.centrum.libros.cz.

Nezvyklý projekt, během kterého si mohou řidiči legálně vyzkoušet, jaké to je řídit pod vlivem alkoholu či drog, se konal již dvakrát, naposledy letos v dubnu.

„Účastníci si mohou vyzkoušet jízdu pod vlivem alkoholu či drog. Použijí simulátor vidění opilého řidiče takzvaných alkobrýlí a simulátor účinku požití marihuany takzvané drogobrýle. S nimi budou řídit své vozidlo po vymezené trase. Nejprve si trasu projedou normálně a následně s výše uvedenými brýlemi. Před každou jízdou budou muset dojít k vozidlu, odemknout je a nastartovat. Jízda již bude na jejich osobní odvaze," uvedla Kateřina Špoková z ostravské policie.

Po jízdách se uskuteční krátká beseda s dopravními policisty na téma alkoholu a drog za volantem.

„Absolventi této akce dostanou jednorázový alkohol test pro orientační zjištění alkoholu v dechu a samolepku na vozidlo s logem projektu. Samolepka vtipnou formou upozorní ostatní řidiče, že vozidlo řídí zodpovědný řidič a účastník této preventivní aktivity," doplnila Špoková s tím, že o akci je mezi řidiči velký zájem. Policisté věří, že oproti předchozím dvěma setkáním tentokrát dorazí i více zástupců autoškol se žáky.