Řidičce se zabouchnutými dveřmi pomáhali nejen cestující, ale následně i řidiči dalších tramvají, kteří museli zastavit za ní. 

„Na místo události vyrazil technický tým DPO, takže se situaci podařilo úspěšně vyřešit. Zpoždění MHD bylo 18 minut. Děkujeme cestujícím, kteří se snažili naší řidičce při této nezvyklé situaci pomoci. Příčinu technické závady zámku řešíme ve spolupráci s dodavatelem,“ citoval server Zdopravy.cz vyjádření mluvčí DPO Terezy Šnoblové k události na zastávce Stodolní.

Videa zveřejněná na sociální síti Facebook, na stránce Kde stojí švestky - Ostrava a okolí (někdy je potřeba několik sekund počkat, než se načtou):

Cesta z Hvězdy na Ovčárnu neproběhla podle plánu. První kyvadlový autobus uvízl v hlubokém sněhu a uvěznil dva další, které jely za ním. 5. února 2023
Týmová spolupráce pod Pradědem: cestující tlačili svůj autobus

O tom, že cestující veřejnou dopravou v Ostravě a vlastně celém Moravskoslezském kraji jsou zvyklí řidičům pomáhat, svědčí i nedávné případy, kdy letos v lednu v Ostravě pomáhali roztlačit trolejbus, či v únoru pod Pradědem autobus.

Cestující trolejbusové linky 104 pomohli s roztlačením trolejbusu, 23. ledna 2023.
VIDEO: Když trolejbus nemůže, Ostravák mu pomůže, podívejte se