Důvodem tohoto netradičního řešení, které bude možná aplikováno i na dalších místech Ostravy, bylo nepochopitelné vandalské počínání.

„Šlo o trvalý vandalismus v této oblasti,“ řekla Deníku mluvčí ostravského dopravního podniku Karolína Rycková. Dopravní podnik čas od času vybitá skla nahradil novými, netrvalo však dlouho a vandalové se znovu pustili do „díla“. Výměna přitom stála až třicet tisíc korun.

Problémovou lokalitu sice hlídá kamerový monitorovací systém a sad Boženy Němcové pravidelně kontrolují strážníci, ničení zastávky však neustávalo. Proto nakonec padlo rozhodnutí nahradit skla perforovaným plechem.

Lidé s touto variantou problémy nemají. „Nelze to tu hlídat čtyřiadvacet hodin denně. Bydlím poblíž a vím, co se tu děje. A než se dívat na prázdné rámy po vybitých sklech, tak raději plechy,“ řekla Deníku starší žena.

Dopravní podnik zatím žádnou reakci veřejnosti nezaznamenal. „Nemáme žádné ohlasy od občanů na toto řešení,“ řekla Rycková a dodala:  „Pokud se toto řešení osvědčí, tak bychom rádi jeho aplikaci rozšířili i v dalších problémových lokalitách.“

Ne všude to ale bude možné. Jde například o místa, kde zastávka sousedí s pozemní komunikací, tam je nutné skla vyměňovat.