Zdroj: Deník/Jan Lakomý„Musím říct, že jsem nečekal, jak jsou Češi konzervativní národ. Doma jsem přitom ještě řešil, zda se nemám převléknout, protože mi to přišlo moc usedlé,“ uvedl frontman kapely Kryštof v podcastu Deníku Ostravské ozvěny, který se natáčel bezprostředně po prestižní hudební akci roku.

Ze Slavíků si ostravský rodák Richard Krajčo odnesl dvakrát třetí místo v kategorii zpěvák a kapela. Úspěch ale zastínil modrý oblek s vestou a dlouhými kalhotami značky Burberry, který doplnil stříbrnými botami do špičky Christian Louboutin a stříbrnou kabelkou.

Slavnostní večer odstartovali písní moderátoři Ondřej Sokol a Aleš Háma
Poprask kolem Českého slavíka: Lidé řeší Krajča, Vondráčkovou i útok na Bendiga

Oblek jsem objevil před půl rokem na přehlídce v Londýně. Nechával jsem si ho i zúžit, tak jsem si ho párkrát ještě vyzkoušel, až jsem si pak říkal, jestli si nevezmu něco odvážnějšího, co bude mít šmrnc,“ řekl Krajčo, který podle jeho slov rád sleduje módu a inspiruje se i jinými slavnými osobnostmi. Například sleduje britského zpěváka Harryho Stylese, který se výstředních outfitů nebojí.

Reakce na outfit

O tom, že má Krajčo Burberry oblek na předávání cen Český slavík zpěvák vynést, ho ujistila i manželka Karin Krajčo Babinská. Reakce na celý outfit ale následně zpěváka překvapila i zaskočila. Na sociálních sítích lidé komentovali Krajčovo oblečení bez servítků: „S tou kabelkou vypadá jak homosexuál,“ nebo „Vypadá jako Harry Styles z Wishe!“ „Kabelku má nechat jen manželce a ne ji tahat na společenskou událost,“ zněly komentáře na Facebooku a Instagramu.

Richard Krajčo a Josef Maršálek.
Proč ze StarDance vypadl Krajčo a ne Maršálek? Na sítích se strhla ostrá diskuze

„V určité věci mě ty reakce i vyděsily. Mám mnoho kamarádů i mezi homosexuály, kteří v naší branži byli vždy a přišlo mi to normální. Měl jsem pocit, že i naše společnost k tomu takto přistupuje. Poté, co jsem si ale všechno o sobě přečetl, jsem si uvědomil, že česká společnost přeci ještě není tak vyzrálá, jak jsem očekával,“ dodal Krajčo, který se v podcastu Deníku Ostravské ozvěny rozpovídal nejen o Českém slavíkovi, ale například i o soutěži Stardance, kde vystupoval v roli tanečníka. Prozradil také, proč bude s kapelou pořádat příští léto poslední Kryštof kempy, a jaký vztah má k Ostravě a okolí. 

Celý 3. díl nového podcastu Ostravské ozvěny s Richardem Krajčem si můžete poslechnout už tento pátek 8. prosince na našem webu a na platformách Spotify, Apple podcasts a YouTube.

Předchozí díly najdete zde:

Václav Svěrkoš: Co v Ostravě chybí? Nový stadion Baníku

Ivo Vondrák: Nový hejtman se hodil leda pro cestovní ruch. V čem poslechl Babiše