„Jmenuje se Hovno! Jako základ posloužily zbytky materiálu na zateplení našeho domu,“ popisovala kocábku vodačka, jež nebyla na každoročním sjezdu řeky Ostravice na netradičních plavidlech poprvé. V minulém roce jí aplaudovali jako Berušce a její muž jí pro letošek navrhl kostým Muchy. Masařky sedící samozřejmě na obrovském lejně „uloženém“ na trávníku.

Zdroj: Radek Luksza

Hovno mělo v rozpise startovat kousek od Slezskoostravského hradu jako první, nicméně objevily se technické komplikace. Na náplavku obsazenou z obou stran davy lidí se tak nejprve přiblížil druhý v pořadí – Večerníček – nicméně nakonec ho překonal na Challengeru sám Miloš Zeman. Tedy vodák s gumovou maskou exprezidenta kynoucí publiku veslem. „Zeman dojel dříve, nežli Hovno …“ usmíval se.

Otevření obnoveného Malého světa techniky U6, 23. června 2023, Ostrava.
Malý svět techniky hlásí otevřeno. Dolní Vítkovice v Ostravě jsou lákavější

Mucha na plovoucím exkrementu totiž měla trable i v průběhu cesty. Proud ostravské řeky s ním točil dokola a v jednu chvíli ho nesl i nazpět, což diváky před mostem Miloše Sýkory náramně bavilo. Hovno! skandovali mnozí a občas název Irenina plavidla unikl z pódia i moderátorovi akce. Nakonec zasáhla další účastnice přehlídky netradičních kocábek – trosečnice jménem Robinson – a byť inkasovala od Muchy plácanec veslem, dokázala ji natočit správě k jezu a k cíli.

Zajímavá výčepní samoobsluha a sousední stánek na ostravickém Dvorku je k mání, 23. 6. 2023.
Lidový automat na pivo v Beskydech v ohrožení? Pivní prameny v Ostravici vyschly

Rozmarných slavností Ostravice se letos účastnilo devět plavidel, kromě Hovna, Večerníčku, Challengera a Robinsona to byly Baba Jaga (ta se v nikoliv teplé řece i vykoupala), Poslední hmyzí ostrov (upozorňoval na úbytek řečených tvorů, a neměl nic společného s Irenou –Muchou), Chroustí škola v oblacích, Pat & Mat a umělá inteligence a BAJ.