Policistům bylo sděleno, že během cesty do školy vystoupil bez udání důvodu z autobusu a odešel neznámo kam. Dostupné informace mohly predikovat, že mladík může být dokonce v ohrožení života.

„Do terénu vyrazili psovodi se svými svěřenci, policisté speciální pořádkové jednotky i policisté Městského ředitelství Ostrava. Vytipovaný terén posledního výskytu mladíka propátrávali na čtyřkolkách a ze vzduchu ho hledal i policejní dron. Pomáhali i ostravští strážníci na koních,“ informovala policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Kachnička mandarínská.
Stále více vodních ptáků vyhledává městské řeky jako zimoviště. Čím je krmit?

Policisté hledali v opuštěných průmyslových objektech, břehy přilehlého jezera i okolní prostranství Na Haldě. Další policisté prověřovali zdravotnická zařízení a veřejná místa.

Kolem půlnoci vzhledem ke špatným vizuálním podmínkám bylo pátrání přerušeno, znovu se začalo v úterý hned po rozednění. Druhý den pátrání, kolem desáté dopolední, policisté ostravského obvodního oddělení Hrabůvka vyjeli ulici Šídloveckou, cyklostezkou přes řeku Ostravici, kde poblíž lesa uviděli muže, který působil zanedbaně a zmateně.

„Ukázalo se, že se jedná o pohřešovaného mladíka. Fyzicky nezraněnému zajistili odvoz z místa a byl předán do rukou lékařů,“ dodala Zlatuše Viačková.