V pátek 1. prosince představil vánoční strom na hlavním náměstí obvod Ostrava-Jih, za účasti populární slovenské zpěvačky Dara Rolins, která od 17 hodin vystoupila na pódiu. O dva dny později, v neděli 3. prosince se strom rozzářil také na Alšově náměstí v Porubě.

Vánoce na Jihu

V Ostravě-Jih se vánoční strom rozzářil první prosincový den a na pódiu vystoupila Dara Rolins. Na zahájení Vánoc a koncert slovenské zpěvačky dorazilo také mnoho lidí. Program vánočních trhů na náměstí v Hrabůvce bude až do 26. prosince a celé Vánoce na Jihu ukončí každoroční slavnostní ohňostroj na kruhovém objezdu.

Snímky z rozsvícení stromu v Ostravě-Jihu:

V průběhu prosince zájemci mohou navštívit náměstí Ostrava-Jih a užít si doprovodný program pro děti i dospělé. Na pódiu vystoupí například Lucie Redlová s kapelou a zazpívají vánoční folklórové písně, pěvecký sbor z Jihu DSS nebo zazpívá Monika Absolonová. Program pro děti je ozvláštněn divadelní vánoční pohádkou nebo vánočními dílnami.

Tisíce lidí v Porubě

Na rozsvícení vánočního stromu v Porubě na Alšovo náměstí dorazily tisíce lidí. Strom se rozzářil pár minut po páté hodině a lidé netrpělivě čekali v zástupech po celé Hlavní třídě. Stánky prodejci otevřeli v neděli odpoledne a program zahájil zvonečkový průvod.

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu, 25. listopadu 2023, Ostrava.
Kolik za punč a jídlo na vánočních trzích v Ostravě? Tady je nabídka a ceny

Ve stánkách si mohou lidé koupit punč, trdelník, perník, párek v rohlíku nebo řecké speciality. Přibližně hodinu po rozsvícení vánočního stromu byl připravený ohňostroj, který rozzářil tmavou zimní oblohu. „Rozsvícení stromu bylo pěkné, ale na punč dorazím až bude méně lidí,“ uvedl návštěvník Stanislav Potácel.

V Porubě na Alšovém náměstí je od 3. prosince do 21. prosince připraven každodenní vánoční program. Na pódiu vystoupí děti ze školek, základních škol a gymnázií v Porubě. Dále lidé mohou navštívit vánoční kino nebo se svézt ve vánočním vláčku.

Anketa Deníku

Svítí strom už i ve vašem obvodu? Myslíte si, že se svou krásou a výzdobou předčí stromy větších ostravských obvodů? Pošlete nám jeho snímek a nominujte ho do ankety o nejkrásnější strom Ostravy, která odstartuje už 7. prosince - více zde.

Vánoční strom deníku.
VÁNOČNÍ ANKETA: Nominujte nejkrásnější vánoční strom z Ostravska

Vánoční poutákVánoční poutákZdroj: Redakce