Umělý deset metrů vysoký strom rozzářil centrum města krátce po sedmnácté hodině. Symbolicky se o to postaraly dvě hvězdy spuštěné z Ostravského muzea a Obchodního centra Laso. Úchvatnou podívanou s videomappingem si nenechaly ujít tisíce lidí. Mnozí do středu Ostravy, kde jsou již několik dnů v plném proudu vánoční trhy, zamířili v brzkých odpoledních hodinách.

„Byl jsem se tu podívat i vloni, kdy se na náměstí poprvé místo živého objevil umělý strom. Tehdy jsem si na něj obtížně zvykal. Teď mi to už ale nepřijde,“ uvedl jeden z přihlížejících, Jiří Tomík, kterého překvapil obrovský zájem lidí. „Je tu hlava na hlavě. Stojí se i v postranních uličkách. Ale stálo to za to,“ dodal Tomík.

„Jako každý rok i letos se všichni snažíme, aby Ostravské Vánoce 2017 patřily k nezapomenutelným zážitkům,“ uvedla starostka městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz Petra Bernfeldová.

Strom je deset metrů vysoký, čtyři a půl metru široký a skládá se z více než sedmadvaceti tisíc větví. „Strom má výzdobu složenou z ozdob z předchozích let včetně hvězdy se znakem města Ostravy na jeho špici. Celý strom je nazdoben do stříbrné a smetanové barvy,“ řekla starostka.

Po slavnostním rozsvícení vystoupila zpěvačka Bára Basiková. Na Masarykově náměstí budou i v následujících dnech pokračovat vánoční trhy, připraven je i další doprovodný program. V úterý se od 16 hodin uskuteční mikulášská nadílka s čerty, anděly a Mikulášem, která v 18 hodin vyvrcholí ohňostrojem.

Ve středu 13. prosince se návštěvníci centra Ostravy mohou těšit na tradiční setkání Česko zpívá koledy s Deníkem. Akce vypukne v 18 hodin na mnoha místech naší vlasti. Jedním z nich je i Masarykovo náměstí v Ostravě, kde bude koledy předzpívávat folkrocková skupina Šajtar.

Vyvrcholení vánočních oslav v centru Ostravy je naplánováno na 23. prosince, kdy v 18.30 hodin vystoupí kapela Buty, před ní publikum rozehřeje zpěvák Tomáš Savka.