Těsně před tím, než se strom rozsvítil, popřál biskup František Václav Lobkowicz lidem "nesobecké Vánoce".  

Zajímavý kulturní program pokračoval i poté. Markéta Konvičková zazpívala Tichou noc a nabídla i písně ze svého repertoáru.

Strom před Novou radnicí rozsvítili andělé

Vánoční strom na ostravském Prokešově náměstí před novou radnicí se rozzářil už v sobotu 1. prosince krátce po 18. hodině, postupně se pak rozsvěcovala i výzdoba náměstí a radnice.

Lákavou podívanou nabídla Ostravanům, kteří zaplnili plochu před radnicí a sledovali podívanou i z okolních ulic snová andělská show. Nad hlavami návštěv níků se ve výšce 30 metrů vznášeli andělé. Atmosféru blížících se vánočních svátků připomenuly i koledy, které si návštěvníci náměstí zazpívali na závěr programu.

Program na náměstí byl zahájen už ve 14 hodin, pro děti byla připravena Ježíškova pošta. Děti mohly napsat své přání na speciální pohlednici a město Ostrava je pošle do Božího Daru. Pro rodiče s dětmi byla připravena hravá soutěžní stanoviště.

Rozsvícení vánočního stromu na Prokešově náměstí u Nové radnice v Ostravě, 1. prosince 2018.Zdroj: Deník / Pavel Netolička

Rozsvícení vánočního stromu na Prokešově náměstí u Nové radnice v Ostravě, 1. prosince 2018.Zdroj: Deník / Pavel Netolička

Vánoční výzdobu si obyvatelé města vybrali v internetové anketě. Letos bude letos zdobit Prokešovo náměstí a radnici ode dneška až do 6. ledna. Celkem na ni bylo použito 3,7 kilometru světelných řetězů se 44 tisíci diodami. Umělý desetimetrový vánoční strom ozdobí 250 koulí a řetěz dlouhý 600 metrů.

V neděli v 17 hodin se pak rozsvítí i vánoční strom na ostravském Masarykově náměstí.

Karin Krajčová Babinská a Richard Krajčo, křest knihy s názvem Za sny, 1. prosince 2018 v Ostravě.
Karin Krajčo Babinská v Ostravě v doprovodu manžela pokřtila svůj román Za sny
Čerti z Rakouska míří do Ostravy. Ilustrační foto.
Ostravské Vánoce: Ohňostroje, trhy, návštěva pravých rakouských čertů...