STAV PO ROCE

„Můžeme říci, že plán na letošní rok vyšel. Podařilo se realizovat veškeré opravy, které jsme si naplánovali. Řada prací v těchto dnech vrcholí a do konce roku by mělo být vše hotovo,“ zhodnotil mluvčí RPG Real Estate Petr Handl.

Doplnil, že původně plánovaná částka, jedna miliarda korun, byla v průběhu roku navýšena o sto osmdesát milionů korun, které směřovaly do sociálně vyloučených lokalit.

„Sedmadvacet procent bytů RPG už dostalo nová okna a osmačtyřicet procent domů prošlo programem bezpečnosti, tedy byly v nich vyměněny vstupní dveře, zvonky a úpravami prošly také sklepní a společné prostory,“ řekl Pavel Klimeš, manažer portfolia RPG.

Společnost v těchto dnech chystá plán oprav na příští rok.„Plán bychom chtěli zveřejnit ještě do konce roku a stejně jako v letošním roce je pro nás priorita číslo jedna bezpečnost domů,“ zmínil mluvčí RPG s tím, že seznam prací pro jednotlivé domy bude opět zveřejněn na internetových stránkách RPG a také v bulletinu Bydlíme. „Chceme, aby nájemníci tyto informace dostali s předstihem,“ doplnil.

Společnost RPG, která v kraji spravuje na čtyřiačtyřicet tisíc bytů, chce v těchto plánech pokračovat do roku 2012. Celkovou rekonstrukcí by postupně mělo projít až patnáct procent bytů.