Kuchař Buly Arény v Kravařích Vladan Mučka má před sebou v těchto dnech nelehký úkol. Po dva týdny vařit ruskému reprezentačnímu týmu, který se ubytoval právě v Kravařích.

Přivezl si ruský tým svého kuchaře, který by vám pomáhal či na vás dohlížel?

Vše je jenom na nás. Veškerou gastronomii pro ruský tým zajišťujeme sami. Samozřejmě organizace měla speciální požadavky, ale žádného kuchaře nevyslali. V tomto ohledu jsme dostali plnou důvěru. Tak doufám, že na sebe budeme moci být pyšní.

close Vladan Mučka (vlevo na snímku z televizního pořadu Dobré ráno) ví, jaká je skladba jídelníčku ruské sborné. Recepty studoval s předstihem. zoom_in

Připravovali jste se dlouho?

Od chvíle, kdy přišla první verze jídelního lístku pro hráče, jsem nahlédl do tajů ruské gastronomie. Dá se říci, že zhruba poslední měsíc jsem zasvětil přípravě na tento typ kuchyně. Nastudoval jsem si různé recepty, ať už polévek či jiných jídel. Popravdě, když nám předložili první verzi lístku, byl jsem nervózní, že jsme na to sami. Ale vše bylo o domluvě. My jsme první verzi jídelníčku opoznámkovali, oni poslali další připomínky, obměněné verze a podobně.

Kolik verzí tedy bylo vypracováno?

Dohodli jsme se už při třetí variantě. Ta byla finální.

Objevila se v jídelníčku i klasická ruská jídla?

Najdete tam boršč, soljanku, tedy další pro Rusko typickou polévku. Jedná se o hustý kořeněný a kyselý rybí vývar. Může se ale připravovat i z jiných druhů masa. Nemyslím si ale, že by si Rusové potrpěli pouze na krajové speciality.

V čem spočívaly požadavky?

Do Buly Arény jezdí různé hokejové týmy a mám už třeba zkušenosti i s naší reprezentací, takže si nemyslím, že by Rusové představovali nějakou speciální výjimku. Jídelníček musí být pestrý. Máme přesný harmonogram i rozpis, co kdy podávat. Vše musíme v časech zkoordinovat a stihnout připravit. Ať už se jedná o svačiny či hlavní chod.

Co se v jídelníčku objevuje nejčastěji?

Jednoznačně jsou to ryby. Ty konzumují hráči sborné každý den. Nejčastěji mají na talíři lososa. Ale můžu prozradit, že pro ně připravíme například i jesetera či candáta, což je výtečná ryba. Nevynechají kupříkladu ani krevety. Každý den je skladbou jiný i co do vydatnosti. Snídaně a večeře jsou hráčům servírovány formou bufetu, takže nemají přesné příděly. Některé dny je jídelníček bohatší. Jedná se o dny po zápasech, kdy je výživa potřebná.

Byly všechny suroviny dostupné?

Zase se vrátím k té chvíli, kdy jsem obdržel první verzi jídelního lístku sborné. Zpočátku jsem si na jeho přípravu se svým týmem pěti kuchařů netroufal i z toho důvodu, že jsem myslel, že některé suroviny neseženeme. Váhali jsme a potají doufali, že s sebou nějakého kuchaře přivezou. Vše jsme ale doladili, získali kontakty a já přišel na to, že v dnešní době seženete skutečně vše. Rozhodující jsou vždycky první dny, kdy zjistíme, co chtějí navíc, jak zkoordinovat svačiny mezi tréninky, nebo jak zajistit občerstvení na led.

Pocházíte z Kravař?

Ano, ale trošku jsem musel kvůli svému povolání cestovat po světě, abych se seznámil s rozličnými typy kuchyní.

Kterou z nich vaříte nejraději?

To se nedá říci. Všechny jsou zajímavé a všude se naučíte užitečné věci. Každá kuchyně vám něco osvětlí a ukáže nové postupy, které zúročíte. Ničemu se nevyhýbám a nic nevyzdvihuji. Myslím však, že jsem zastáncem tradiční české kuchyně.

A čeho konkrétně?

Česká kuchyně pro mě neznamená ono omílané knedlo vepřo zelo. Ale myslím, že dobrá svíčková nebo kačena uspěje v naší zemi vždycky. V poslední době mám pocit, že se i u nás snaží lidé více experimentovat a že se otvíráme i dalším kuchyním.

Máte kuchařský vzor?

Dneska běží v televizi spousta pořadů o vaření a ne všechny jsou podle mě kvalitní. Občas se podívám a hodnotím. Líbí se mi například, jak vaří Radek Šubrt. O panu Zdeňku Pohlreichovi tvrdím, že přijde do kuchyně a okamžitě ví, co má vařit. Má zkušenosti, nadání. Jedná se o mistra kuchaře.

Ke které kuchyni máte respekt?

Asijská kuchyně pro mě představuje stále výzvu. Rád bych ji vyzkoušel. Existuje samozřejmě řada různých receptů na internetu, ale vždy je rozhodující praxe, takže ideální je za kuchyní vycestovat. Uvidím, zda se mi to povede.

Klára Kohutová