Historie na návštěvníky dýchla už dnes po poledni poledne, kdy Masarykovo náměstí v centru Ostravy obsadili komedianti a divadelníci, zazněly středověké písně historických kapel, lidé začali ochutnávat staročeské pochutiny a popocházet od jednoho stánku s ukázkami historických řemesel ke druhému.

Pokud se akce zúčastníte také a podaří se vám při ní dnes či zítra pořídit pěkné snímky, pošlete nám je na e-mail web.msdenik@denik.cz - vytvoříme z nich čtenářskou fotogalerii.

Celá historická sláva bude oficiálně zahájena po 16. hodině, kdy se od Slezskoostravského hradu do historického centra města vydá průvod rytířů a možná i převlečených návštěvníků.

Chybět by v něm neměl ani jízdní oddíl městské policie se dvěma členy oděnými do uniforem z dob Rakouska-Uherska.

Poté u valů před Slezskoostravským hradem vypuknou rytířské souboje – pěší i na koních!

Ilustrační foto.
Historický rej: Ostravu čeká 63 hodin jedinečné podívané. Startuje už dnes!

ZÍTRA NANOVO

Pravá porce zábavy na návštěvníky čeká zítra, kdy je na programu spousta lákadel – od Mše svaté (v 10 hodin na Masarykově náměstí), rytířského jezdeckého turnaje (ve 13 a v 17 hodin před Slezskoostravským hradem) přes šermířské souboje rytířů (v 15 hodin tamtéž i přímo na hradě) až po rytířskou a kejklířskou ohňovou show (rovněž u valů před hradem).

Mimo to budou na náměstí a hradním nádvoří hrát historické kapely i divadélka a sokolníci budou u hradu trénovat dravé ptáky.

A na Černé louce mají své ležení vojáci z Třicetileté války, uvidíte tam i výcvik žoldnéřů a mušketýry! „Střílet se bude z kanónů, děl i mušket,“ láká Jaroslav Nitka, který stojí za tvorbou programu.

PROGRAM
 
  Zdroj: Archiv

Ilustrační foto.
Dopravní podnik o víkendu v Ostravě posílí dopravu na vybrané akce
Ilustrační foto
Sobota se ponese ve znamení historických šachet