Když už se neřeší její diskutabilní podoba, umístění v ostravském parčíku či dražba, přicházejí na řadu vtipálci, podle některých snad vandalové, kteří sochu Věry Špinarové v Husově sadu ověnčí vším, co se zrovna namane!

„Častěji to jsou projevy úcty – kytky a svíčky, ale je pravda, že jí pořád někdo škodí,“ zní z přilehlých stánků s trafikou, kavárničkou a fastfoodem. Tamní pracovníci mají na sochu takřka přímý výhled, takže si nepřeberného množství „módních doplňků“ nemohou nevšimnout. Poslednímu vybavení, které se na soše objevilo v noci ze středy na čtvrtek, říkají příznačně bazuka.

„Ráno jsem nahlásil na 158, že socha Věry Špinarové je zneuctěna nějakou trubkou a mám obavy o její poškození. Po příjezdu policie byl dotyčný předmět zkontrolován, policie trubku sundala a odvezla,“ popsal Deníku Karel N. 

V minulosti měla socha podle zmíněných pracovníků i pravidelných kolemjdoucích na sobě i roušku, prsten, šálu módní a po výhře i fotbalového Baníku a dokonce i věnec z havajských květin!

close Sochy Věry Špinarové v Husově sadu na archivním snímku Deníku. info Zdroj: Deník/Šárka Mrvová zoom_in Sochy Věry Špinarové v Husově sadu na archivním snímku Deníku.

Tu a tam se nadále řeší její umístění do aukce, častěji její podoba z rukou autora Davida Moješčíka a takřka neustále její instalace v parku.

„Nechápeme, proč je tady. Měli ji dát jinam, tohle je špatné místo,“ říkají v kavárničce. „Nadále se s ní občas někdo fotí, zejména turisté,“ vypozorovali.

close Sochy Věry Špinarové v Husově sadu na archivním snímku Deníku. info Zdroj: Deník/Pavel Sonnek zoom_in Sochy Věry Špinarové v Husově sadu na archivním snímku Deníku.

„V Ostravě se v noci dějí roztodivné věci,“ glosoval poslední, patrně nejextravagantnější počin na zmíněné soše také ostravský politik Lukáš Semerák na sociálních sítích.