Sam Smith je první oznámenou hvězdou, která vystoupí příští červenec na jednadvacátém ročníku Colours of Ostrava.

Nově oznámený headliner oblíbeného festivalu drží prvenství mezi nebinárními a trans umělci, když získal za skladbu Unholy prestižní cenu Grammy a v roce 2016 dostal Oscara za nejlepší filmovou píseň k bondovce Spectre.

Hudební festival Colours of Ostrava v Dolní oblasti Vítkovice, 22. července 2023, Ostrava. Grafika minulých ročníků Colours.
FOTO, VIDEO: Pamatujete je všechny? Připomeňte si 20 ročníků Colours of Ostrava

„Otevřenost je hodnota, na níž si náš festival velice zakládá. Plně proto respektujeme identitu Sama Smitha, jejíž součástí je oslovování v množném čísle, a proto takto ke zpěvákovi přistupujeme i v naší komunikaci,“ vysvětluje ředitelka festivalu Zlata Holušová. Následující ročník se koná od sedmnáctého do dvacátého července 2024.

Zdroj: Youtube

Organizátoři oznámili i další jména umělců, kteří vystoupí na Colours of Ostrava. „Jedná se o jména, která objevujeme po celém světě. Mohou to být jména, která jsou úplně neznámá, ale po festivalu je všichni budou znát,“ uvedl dramaturg festivalu Filip Košťálek. Do Ostravy v létě zavítá například japonský buddhistický mnich Yogetsu Akasaka

Dále byla oznámena sedmičlenná holandská kapela Son Mieux. Posledními zatím zveřejnými interprety, kteří vystoupí na ostravském festivalu, je německé trio Klangphonics hrající elektronickou muziku s hudebními nástroji.  

Hudební festival Colours of Ostrava v Dolní oblasti Vítkovice, 22. července 2023, Ostrava. Kapela Monkey Business.
Ohlédnutí za Colours: smutek ze zrušení koncertů dvou hvězd přebilo nadšení davu

Filip Košťálek dodal, že v nejbližších týdnech oznámí pořadatelé festivalu další umělce, kteří se jednadvacátého ročníku zúčastní.