„Každý, kdo má rodinu nebo lidi, na kterých mu záleží, si umí možná aspoň trochu představit, kolik bolesti cítí všichni, kteří tady zůstali. Svého blízkého ztratili strašným způsobem, a úplně zbytečně, kvůli zlobě, vzteku a neschopnosti odpouštět. Vím, že peníze tuhle bolest neutiší, ale je to aspoň nějaká forma pomoci. Proto Moravskoslezský kraj zřizuje veřejnou sbírku, aby svou podporu, soustrast a sounáležitost mohli i svým příspěvkem vyjádřit všichni, kterých se událost sobotního podvečera dotkla,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák a také znovu poděkoval složkám Integrovaného záchranného systému za profesionální zásah.

Panelový dům ve kterém v sobotu 8. srpna při požáru bytu v jedenáctém patře zahynulo 11 lidí, 9. srpna 2020 v Bohumíně.
Proč muselo v Bohumíně umřít 11 lidí?

Výše příspěvku, kterou Moravskoslezský kraj do sbírky vloží, je určena stejným způsobem, jako v prosinci 2019 po střelbě ve Fakultní nemocnici Ostrava.

Číslo účtu bude známo brzy

Číslo účtu, na který budou lidé moci až do 15. 9. 2020 posílat své příspěvky, a na který pošle svůj vklad v případě schválení zastupitelstvem také kraj, bude zveřejněno v nejbližších dnech.

„Vyhlášení veřejné sbírky podléhá zákonným postupům. Krajský úřad už poslal na Ministerstvo vnitra České republiky oznámení o jejím konání, které je k uskutečnění sbírky nutné. Bezprostředně poté, co nám ministerstvo sbírku schválí, zveřejníme číslo účtu, na který budou moci lidé své dobrovolné příspěvky posílat. Bohumínská tragédie je mimořádná, a tak věřím, že povolení získáme velmi brzy, v řádu několika málo dnů,“ řekl ředitel Krajského úřadu Moravskoslezského kraje Tomáš Kotyza s tím, že kraj bude veřejnost na sbírku průběžně upozorňovat.

Zásah hasičů při tragickém požáru v Bohumíně, srpen 2020.
Motiv? Rodinné spory, řekl žhář z Bohumína policii