Castingy se uskuteční v obchodních domech ve všech regionech České republiky. Od 5. do 18. září se do nich vždy od patnácti hodin mohou hlásit dívky ve věku 13 až 21 let s výškou nad 170 centimetrů a mladí muži od 15 do 23 let s výškou nad 183 centimetrů. Účastníky bude provázet topmodelka Denisa Dvořáková, která je zároveň ambasadorkou celé soutěže.

„Jsem potěšen z odezvy na každoroční kola našich castingů. Velmi si vážím důvěry mladé generace a jejich obrovského zájmu a účasti. Jako nejúspěšnější projekt hledání nových tváří v Čechách a na Slovensku se cítíme zavázáni k vybraným adeptům, a tak i přistupujeme k managementu kariér finalistek a finalistů,“ řekl ředitel soutěže Sáša Jány.

Patnáctiletá studentka Valerie Kaňová se stala Dívkou roku 2020.
PODÍVEJTE SE: Dívkou roku 2020 se stala Vali Angel z Havířova

Všichni účastníci absolvují vstupní pohovor a odnesou si dárky od partnerů projektu. Do dvou týdnů po skončení castingů budou kontaktováni jen ti, kteří postoupí do semifinále v říjnu. Listopadové národní finále se uskuteční na Pražském hradě a vítěz s vítězkou z něj odcestují na světové finále.

Ještě před ním však absolvují množství focení, výuku chůze po mole a rozhovory pro média. Projekt vrcholí galavečerem, na jehož konci porota sestavená ze známých osobností vyhlásí budoucí hvězdu agentury Elite. Finalisté získájí s agenturou garantované smlouvy v celkové hodnotě téměř devět set tisíc eur.

K TÉMATU

Soutěž Elite Model Look se každoročně koná ve více než třiceti zemích světa a hlásí se do ní desetitisíce začínajících modelů a modelek. V Česku a na Slovensku se organizuje už od roku 1992, samotná modelingová agentura Elite vznikla o dvacet let dříve v Paříži.

Soutěž Elite Model Look se každoročně koná ve více než třiceti zemích světa.Zdroj: Elite Model Look

Světlana Nedvědová