Vladimír Cigánek má nyní ve vedení města na starosti resort dopravy. Náměstkem primátora se stal loni v březnu, kdy nahradil svého odcházejícího stranického kolegu z ODS Martina Štěpánka, jenž se chtěl více věnovat rodině a podnikání. Stejného muže přitom střídal už v dubnu 2017, kdy se ukázalo, že Štěpánek řídil pod vlivem alkoholu.

Podle informací Deníku je možná změna ve vedení města skutečně jedna z reálných možností. „Zatím se změna nechystá, pravdou však je, že jsem nyní dva měsíce na nemocenské a nevím, co bude dál. Musíme to projednat v rámci klubu ODS, osobně jsem zatím žádný návrh na změnu nepodával,“ řekl Deníku Vladimír Cigánek, podle něhož je v jeho nepřítomnosti o dopravní resort díky dvěma vedoucím odboru dopravy dobře postaráno.

„Během příštího týdne bychom však tuto otázku chtěli uzavřít. Čekají mne ještě nějaká vyšetření a podle nich se rozhodne,“ přiblížil Cigánek. Podle informací Deníku je v případě Cigánkova stažení hlavním adeptem na pozici nového náměstka primátora za ODS Miroslav Svozil.

Spekulace související s jeho možným návratem do nejužšího vedení města či jeho části však prozatím nechce komentovat. „Je pravdou, že kolega Cigánek je nemocný, ale k možným změnám se nyní nebudu vyjadřovat,“ omluvil se Deníku. Svozil nyní vykonává funkci zastupitele města i centrálního ostravského obvodu, tedy dvou útvarů, na jejichž chod měl v minulosti přímý vliv. Přesně před dvaceti lety se Svozil stal náměstkem primátora pro finance a ekonomiku.

V letech 2006 až 2010 pak řídil Moravskou Ostravu a Přívoz z pozice starosty obvodu. V případě nahrazení Vladimíra Cigánka by Miroslav Svozil patrně převzal bez dalších změn přímo jeho resort dopravy.