Ve druhém kole s přehledem porazil ředitele Psychiatrické nemocnice Opava Zdeňka Jiříčka (ANO 2011). Zatímco v kole prvním minulý týden byl rozdíl mezi oběma kandidáty velmi těsný, konkrétně pouhých 59 hlasů (vyhrál Zdeněk Jiříček), druhé kolo už ovládl Ondřej Šimetka, kterého podpořilo 67,89 procent voličů, přepočteno na preferenční hlasy jde o 7546 hlasů. Zdeňka Jiříčka volilo 32,10 procent lidí a získal 3568 hlasů.

Helena Pešatová.
Bývalého spolužáka porazila. Místo Jiřího Carbola míří do Senátu Helena Pešatová

„Jsem upřímně velmi rád. Chtěl bych poděkovat všem voličům i lidem, kteří mne podporovali. V rámci kampaně, ale i své rodině, přátelům. Je to pro mě velký závazek. I v době, kdy je funkce Senátu zpochybňována z pozice premiéra a prezidenta České republiky,“ sdělil nám své vítězné dojmy Ondřej Šimetka.

Prioritními tématy pro něj budou v Senátu otázky zdravotní a sociální. K urnám dorazilo ve volebním obvodě Ostrava-město 12,04 procent voličů. To je podobné číslo jako před šesti lety v roce 2014, kdy byla účast 11,79 procent.

Ondřej Feber
Novým senátorem za Karvinsko je Ondřej Feber

„Bohužel se opět ukázalo, že druhé kolo nemívá vysokou účast a byla opět nízká. Ale upřímně po včerejšku, kdy bylo prohlášeno, že by lidé ani moc neměli chodit ven, čekal jsem, že by mohla být ještě nižší. Takže buďme rádi za těch dvanáct procent,“ dodal nový senátor. 

Jitka Seitlová
Část Novojičínska má staronovou senátorku Jitku Seitlovou
Online reportáž
Senátní volby 9. října 2020 v Praze.
Senátní volby ovládli Starostové. Vládní strany citelně oslabily