Od chvíle, co byla tato služba spuštěna, absolvoval vůz s řidičem více než osm tisíc jízd, při kterých pomohl dříve narozeným místním občanům dostat se tam, kam potřebují.

K oslavě desátého výročí se proto rozhodlo vedení radnice udělat něco mimořádného. Celý jubilejní týden dostávají klienti Senior Expresu drobné dárky jako projev naší vděčnosti za jejich věrnost a podporu.

„V průběhu let jsme pozorovali, jak se naše služba stala nedílnou součástí života mnoha seniorů, kteří jsou odkázáni na dopravu s kompenzačními pomůckami. Díky Senior Expresu si naši občané nemusí dělat starosti například s návštěvou lékaře. Tato služba jim poskytuje možnost pohybu a nezávislosti, což je pro ně nesmírně důležité,“ míní starosta Patrik Hujdus.

V Ostravě začal festival Dream Factory
Činoherní festival představí v květnu dvacítku inscenací

Nutno připomenout, že Mariánské Hory a Hulváky byly v Ostravě vůbec prvním městským obvodem, jenž zavedl tuto zvýhodněnou přepravu pro seniory a držitele průkazů ZTP a ZTP/P.

Služba je i nadále cenově přijatelná a snadno dostupná. Občané mohou využít Senior Expres až čtyřikrát měsíčně za symbolických 20 korun za jízdu. Poplatek ve stejné výši zaplatí i doprovod cestujícího, pouze doprovod držitelů průkazů ZTP a ZTP/P má jízdu zdarma.