V pondělí před jednou hodinou ranní vyjížděli strážníci do jednoho z bytů na Alšově náměstí v Ostravě-Porubě. Později zjištěný 91letý senior tam aktivoval tlačítko zdravotní nouze poté, co ve svém bytě upadl, způsobil si krvácející poranění hlavy a nebyl schopen se sám zvednout ze země.

Hlídka se do bytu seniora dostala díky sousedce, která měla klíče od seniorova bytu. Po vstupu do bytu si strážníci v obývacím pokoji všimli na břichu ležícího seniora.

Výcvik hasičů -záchranářů s vrtulníkem.
VIDEO: Vrtulníky nad ostravským Jihem? Haldu v Hrabůvce obsadili záchranáři

Senior krvácel z rány na hlavě, proto mu strážníci poskytli první pomoc a kontrolovali životní funkce až do příjezdu zdravotníků, které na místo rovněž přivolali. Zraněný senior byl zdravotníky po ošetření převezen na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.

O projekt Senior linky je v Ostravě ze strany seniorů velký zájem. Aktuálně je pak na Senior linku připojeno celkem 525 seniorů. Poptávka v současné chvíli převyšuje nabídku.

„Do projektu Senior linky mohou být zařazeni osaměle žijící senioři starší 65 let a osoby s vážným zdravotním hendikepem. Projekt je financován z prostředků statutárního města Ostravy a Ministerstva vnitra ČR,“ přiblížil mluvčí ostravské Městské policie Jindřich Machů.