Seriál Jak jsme žili již nevychází v pátečním vydání Moravskoslezského deníku. Nově jej už od 1. října najdete na stránkách Ostravského týdeníku, který je součástí úterního vydání Moravskoslezského deníku.

Nově budeme zveřejňovat fotografie připomínající poslední tři desetiletí, někdy však sáhneme i po těch, které zachytily Ostravu v sedmdesátých a osmdesátých letech 20. století. Ty budete moci porovnat s aktuálními snímk, zavzpomínat spolu s námi na události, které mnozí z nás ještě pamatují. Třeba na to, jak se Ostrava měnila těsně před revolucí v roce 1989, na samotný listopad a prosinec 1989 i na první léta po sametové revoluci.

Pokud máte vlastní dobové snímky ze známých míst v Ostravě, pošlete nám je i s popisem na e-mail bretislav.lapisz@denik.cz. V budoucnu je do seriálu rádi zařadíme.

ZIMNÍ STADIÓN OSTRAVA-PORUBA

Porubští hokejisté měli do letošní sezony (2019/2020) famózní vstup. Po prvních sedmi kolech měli na kontě sedm výher se skórem 35:15. Ve fotogalerii na snímku nekrytá bruslařská plocha v Porubě, jak vypadala v 80. letech minulého století. Na aktuálním foto krytý zimní stadion v Porubě, RT TORAX ARENA. Stadion byl vybudován v roce 1998. Porubský stadion paří pod společnost Sareza (Sportovní a rekreační zařízení města Ostravy).

KRYTÝ BAZÉN

Krytý bazén v Ostravě-Porubě v ulici Generála Sochora se začal budovat už koncem 80. let minulého století. Na archivním snímku ve fotogalerii ještě nedostavěná budova, na druhém aktuální podoba porubského krytého bazénu. Stejně jako zimní stadion patří pod společnost Sareza.

HLAVNÍ TŘÍDA

Porubská Hlavní třída patří mezi místa, kde to takzvaně žije. Startují tady různé běžecké i cyklistické závody, konají se tu i kulturní akce. Před rokem 1989 byste na Hlavní třídě, které tehdy nesla název Leninova, našli i sochu vůdce ruských bolševiků.

Fotogalerie: Jak jsme žili - Poruba