POMOZME LIDEM, POMOZME KRAJI

Šestiměsíční projekt Patriotů Moravskoslezského kraje se chýlí ke konci. Ke skupině mladých lidí, kteří svými projekty chtějí pomoci našemu kraji, se na začátku května připojila i šestadvacetiletá Věra Cihlářová. Koncem dubna se svým projektem Parakalo vyhrála soutěž Deníku, a mohla se tak zdarma zúčastnit Leadership Clubu.

„Každý měsíc nás čekal jeden školicí víkend, který jsme trávili s různými trenéry a odborníky. Pomáhali nám rozvíjet naše nápady a podělili se s námi o své cenné zkušenosti," popisuje účast v projektu mladá žena z Opavy.

Do soutěže se přihlásila se svým jazykovým centrem Parakalo a pomocí svých doposud nabytých zkušeností, nadšení a odhodlání pracuje na svém snu naučit lidi v kraji používat správně cizí jazyk. „Celkově se od nástupu do projektu v mém podnikatelském záměru nic nezměnilo. Vize zůstává pořád stejná, přesto jsem se posunula o pořádný kus dál, hlavně co se týká marketingu," dodává.

Po intenzivním školení následovala pokaždé schůzka, na které se účastníci projektu sešli a navzájem si radili a svěřovali se s problémy, které jejich záměry trápí a brzdí.

„Ačkoliv každý z nás řeší úplně jiný problém, východisko z něj a způsob řešení jsou téměř pokaždé stejné. Díky tomu jsme mezi sebou na našich schůzkách navázali partnerství, která nás posunují v našich plánech dál," uzavírá vyprávění Věra, která spolupracuje s Adamem Wojnarem z Havířova, jenž už několik let zpostředkovává lidem z Moravskoslezského kraje práci a ubytování v Anglii.

Závěrečné setkání těchto mladých lidí, kteří se snaží prostřednictvím svého podnikání pomoci ostatním obyvatelům kraje, se uskuteční 6. září.

K TÉMATU

Klub Patriotů Moravskoslezského kraje sdružuje mladé lidi, kteří chtějí převzít odpovědnost za svou budoucnost a podílet se na rozvoji kraje. „Jsme skupina lidí, kteří mají rádi svůj kraj a svými zkušenostmi a schopnostmi mu pomáhají stát se lepším místem pro život," píše se na webových stránkách klubu. „Naší vizí je budovat celosvětově konkurenceschopný region, který bude přitahovat jak obyvatele ostatních krajů České republiky, tak cizince ze zahraničí svými možnostmi pracovního uplatnění, zábavou, kvalitním vzděláním či uměním."

Jejich hodnotami jsou:> zodpovědnost
> čestnost
> apolitičnost
> podnikavost
> globálnost
> patriotismus
> synergie

Zdroj: patriotimsk.cz