Pan Jaroslav (73 let) byl na Oddělení popáleninové medicíny a rekonstrukční chirurgie FNO přijat 15. srpna 2022 v kritickém stavu. Za dobu hospitalizace přirostl personálu díky své milé povaze k srdci.

"Měl popáleniny 2. a 3. stupně na 41 procentech těla. V průběhu hospitalizace sestřičky zjistily, že velmi pozitivně reaguje, když na něj zpívají. Vícehlasou skladbu (poslechnout si ji můžete na videu níže - pozn. red.) mu věnovaly jako dárek na rozloučenou," popsala mluvčí FNO Iva Piskalová. Jen na stránce nemocnice na sociální síti Facebook video s nahrávkou zveřejněné druhý svátek vánoční sklidilo k dnešnímu poledni přes 14 tisíc lajků.

Při dočasném propuštění z nemocnice nešetřil slovy díků a neskrýval dojetí ani pacient. V lednu pokračuje v léčení na Klinice rehabilitace a tělovýchovného lékařství FN Ostrava a věří, že se se „zpívajícími“ sestřičkami znovu potká.

„U nás doma se hodně zpívá a hraje na hudební nástroje. A rády zpíváme i tady na oddělení například při převazech našim pacientům. Trojhlasně u lůžka pacienta jsme ale zpívaly poprvé. Zkusily jsme si to předtím jen jednou, na sesterně,“ uvedla jedna ze zpívajících sester Martina Mitášová.

| Video: Youtube