„Nejsem žádná mašina na sex, ale občas nějakou erotickou hračku ženě koupím. Je to skvělé zpestření sexuálního života. Nevidím na tom nic špatného, ba naopak,“ řekl nám jeden se zákazníků při odchodu ze sexshopu Erotic City na Partyzánském náměstí v centru Ostravy. Výlohy sexshopů stále častěji svítí na rušných třídách krajské metropole.

Příkladem může být například sexshop na ulici 28. října v Mariánských Horách, na Nádražní ulici v centru města nebo nedávno otevřený na Nezvalově náměstí v Porubě. Početně jsou zastoupeny prodejny sítě Erotic City, kterých je nyní v republice na osmdesát. Jen v krajské metropoli tři. Uvnitř obchůdku najdou zákazníci pestrý výběr erotického zboží. „Největší zájem je tradičně o vibrátory různých velikostí, nafukovací panny, venušiny kuličky, spodní prádlo, ale také třeba lubrikační gely či hanbaté časopisy a DVD,“ sdělil prodejce z Erotic City na Nádražní ulici. Novinkou jsou nafukovací muži.

„Ceny nafukovacích panen a mužů jsou různé. Pohybují se od pěti set korun do deseti tisíc korun, podle kvality,“ doplnila prodavačka. Častými zákazníky v prodejně s erotickým zbožím jsou lidé, kteří chtějí koupit svému známému, kamarádovi nebo partnerovi něco k svátku či narozeninám.

„V práci máme jednoho záletníka, který je hrozně na ženské. Na jeho narozeniny jsme mu proto koupili nafukovací pannu, ať má vždy aspoň jednu ženu po ruce, když je takový kanec,“ směje se Lenka Mráčková, sekretářka z jedné ostravské firmy. Podle odborníků se však stále najde mnoho těch, kteří vnímají sexshopy jako nevkusné prodejny symbolizující morální úpadek společnosti.

„Stále oblíbenější sexshopy mohou na jedné straně zvýšit atraktivitu prodávaného zboží, avšak někteří zákazníci se na tyto prodejny stále dívají s určitou nelibostí,“ tvrdí analytik František Diviš.