První ročník Festivalu v ulicích odstartoval v roce 2011 v centru Ostravy. Letos proběhne na Hlavní třídě v Ostravě-Porubě, kam se přestěhoval před třemi lety. Na osmi scénách se v červnu představí interpreti z Čech, Polska, Francie, Itálie, Koreje nebo Guineje a dalších zemí.

Jedním z hlavních taháků bude tuzemská dívčí kapela Vesna, která nedávno vydala nové album Muzika Slavica a v minulém roce reprezentovala Českou republiku ve finále 67. ročníku soutěže Eurovision Song Contest, kde obsadila desáté místo. Dále se představí česká kapela Mr. Lovo s netypickým pojetím jazzové fúze. Mezi zahraničními headlinery vystoupí orientálně laděný vizionářský hudebník OSAM - Hussam Aliwat, který spojuje hudební tradici strunného nástroje oud s moderními prvky jazzu a rocku.

Souběžně s Festivalem v ulicích Art & Life se uskuteční i Czech Music Crossroad Festival, který nabídne čtyřdenní program v DK Poklad i na Alšově náměstí. Okolí Hlavní třídy tak během předposledního červnového víkendu ožije díky pouličním divadelním představením a tanečním vystoupením, která zaujmou dospělé i děti. Divadelní soubory představí svá nejnovější představení přímo pod širým nebem, a to především v blízkosti kruhového objezdu na Hlavní třídě a u Galerie Dukla. Některé scény se objeví i ve dvorech v okolí.

„Koncepce Festivalu v ulicích se za minulá léta osvědčila a lidé ji velice oceňují. Prolíná se navíc s hudebním programem showcase festivalu Czech Music Crossroads, na jehož produkci navazuje. Program však začíná už ve středu 19. června v kostele sv. Václava, kde vystoupí česká varhanice Katta. Na tento zážitek srdečně zveme,“ pozvala ředitelka přehlídky Petra Hradilová.

Součástí dvoudenního festivalu budou i průvody, které loni poutaly pozornost například kreativními akrobaty nebo tanečníky v maskách. Návštěvníci také zažijí bohatou gastronomii, kterou doplní festival vín. Nebude chybět ani design nebo chilli zóna. Celý festival je přístupný zdarma.

Festival v ulicích Art & Life

Datum akce: 21.-22.6.2024

Místo konání: Hlavní třída, Ostrava-Poruba

Cena vstupenky: zdarma

Webové stránky: www.artandlifeostrava.cz