Nyní už ano. Novinkou mezi mladými lidmi se totiž stávají skákací boty - označované také jako sedmimílové boty. První „skákači“ se objevili takév Ostravě.

Mezi nové vášnivé vyznavače tohoto nového sportu patří Kryštof Strbačka z Ostravy- Poruby. Skákací boty si pořídil zhruba před třemi měsíci poté, co je viděl u svého kamaráda v Českém Těšíně. Novinka přivezená z Rakouska mu jako mladému člověku učarovala na první pohled. Nápad se mu líbil natolik, že chce skákací boty sám do České republiky vozit a prodávat. „Člověk na nich zažije hodně srandy, ale také plno pádů. Jásám na nich dělám freestyle, tedy salta a akrobacii. Zrovna včera se mi poprvé podařilo konečně udělat salto,“ pochlubil se spokojeněKryštof Strbačka.

Rád cvičí na dřevěných parketách, na nichž pád tolik nebolí jako na betonu. Kdo chce zkoušet na skákacích botách krkolomnější kousky, musí zpočátku počítat s naraženými koleny a lokty. „Když jsme na tyto boty vlezl, už mi to šlo. Je to ale velký nápor na svaly,“ dodává Stračka. Na botách vyráží do ulic společně se svým kamarádem Michalem Hrdou. Když se „proběhnou“ ulicí, budí se svými skoky zaslouženou pozornost kolemjdoucích.

Tyto boty, které majitele přijdou na zhruba deset tisíc korun, vydrží při slušném zacházení mnoho let. Jsou omezeny podle váhy člověka. Prodávají se na zátěž od padesáti do sedmdesáti kilogramů, od sedmdesáti do devadesáti a od devadesáti do sto deseti kilogramů. Na trhu jsou také modely pro děti. První samostatné kroky by měli odvážlivci zvládnout už poněkolika minutách.