Ten nejbližší následující má datum 31. prosinec 2016. Do té doby se společnost zavázala, že bude kostra budovy kompletně opláštěna i zastřešena.

Zkraje léta se daly práce rychle do pohybu, poté to ale dlouhé týdny vypadalo, jako by skelet znovu osiřel.

„Není pravda, že by se na něm nepracovalo, vizuální dojem je zcela matoucí. Je zde nové celé patro, stropy, hydroizolace," zmínila mluvčí Vítkovice Machinery Group Eva Kijonková za společnost Vítkovice Revmont, která opláštění provádí. Jen v průběhu září se tady podle ní provedlo na deset dalších úkonů.

TERMÍN PRÝ DODRŽÍ

Práce zde mají probíhat podle harmonogramu upraveného v polovině srpna. „Plněny jsou termíny i stavební připravenost budovy pro dalšího dodavatele. První milník pro investora je na konci prosince a my do té doby své práce stihneme," doplnila Kijonková.

V dokončení opláštění a zastřešení v termínu věří také investor. Ačkoliv si společnost Red House Development nechala zaslat konkrétní dotazy k tématu, nakonec na ně neodpověděla. Co tedy hrozí, pokud by firma dokončení prací nestihla v termínu?

„Přišla by o skelet i kupní cenu ve výši bezmála 53 milionů korun," podotýká mluvčí ostravského magistrátu Andrea Vojkovská.

Opláštění a zastřešení má být dokončeno do konce roku, celá polyfunkční budova pak do konce toho příštího. Budou v ní byty, obchody, školka, ambulance či třeba restaurace.

K TÉMATU

Domu kultury Poklad.Zdroj: Deník/Lukáš KaboňPráce pokračují i na Domu kultury Poklad
V příštím roce by měla skončit také rekonstrukce Domu kultury Poklad v Ostravě-Porubě, kterou pro město provádí spolu s firmou Stamont rovněž společnost Vítkovice Revmont.
Podle uzavřené smlouvy měly být práce hotovy v létě příštího roku, šedesát týdnu po započetí prací. Kvůli špatnému stavu budovy se ale rekonstrukce mírně protáhne. „Důvodem jsou zásadní statické problémy. Narážíme zde na špatný stav nosných konstrukcí, řada z nich už vlivem času není v takovém stavu, jako kdysi. Coby dodavatelé jsme se společností Stamont Pozemní stavitelství investorovi doporučili zpracování nového statického posudku," uvedla k rekonstrukci Pokladu Eva Kijonková.
Ostravský magistrát návrh přijal a prodloužil lhůtu na dokončení oprav přibližně o dva měsíce, tedy na 69 týdnů.