Václav Klaus, ředitel PORG,ve čtvrtekzveřejnil, kdo ostravskou pobočku povede. Ředitelkou se stala Dagmar Dluhošová, jejíž profesní život je spjatý zejména se Základní školou Ostrčilova, kterou vedla 15 let. Vedení společnosti PORG se na tuto pozici sešlo asi šedesát životopisů zájemců, další kandidáty, kteří se jim zdáli vhodní, oslovovali sami. „PORG poprvé otevírá svou pobočku mimo Prahu, a proto je pozice ředitele pro nás klíčová. Za paní Dluhošovou byla vidět jasná kredibilní kariéra, líbí se mi její energie a mám pocit, že vyznáváme stejné ředitelské hodnoty. Jsem rád, že přijala naši nabídku,“ konstatoval Klaus.

Také nábor učitelů už byl zahájen, sehnat kvalitní pedagogy podle Klause problém nebude. „Mile mě to překvapuje, zájemců je poměrně hodně. Z hlediska učitelské veřejnosti je ta věc na dobré cestě,“ potvrdil Klaus. Kompletní pedagogický sbor by škola měla mít už v zimě. „Kvalitních učitelů je v Ostravě dost. A pracovat na této škole může být pro pedagogy výzvou,“ podotkla Dluhošová. „Jednak budou pracovat se šikovnými a nadanými dětmi, ve třídě jich bude málo, učitelé budou mít oporu vedení Porgu,“ vyjmenovala Dluhošová.

Tři školy PORG v Praze mají vynikající pověst a výsledky. Poptávka po studiu tam sedminásobně převyšuje jejich kapacitu. PORG Ostrava bude sídlit v budově Základní školy Rostislavova v Ostravě-Vítkovicích, kterou společnost koupila od města Ostravy. V nejbližší době začne její rekonstrukce, do které PORG investuje asi čtyřicet milionů korun. 1. září 2011 PORG otevře v Ostravě pět tříd základní školy s výrazně rozšířenou výukou angličtiny, v každé by se mělo učit osmnáct dětí. V každé z osmi tříd gymnázia s výukou řady předmětů v angličtině by mělo pak studovat čtyřiadvacet dětí. Ve škole se bude platit školné, děti rodičů s průměrnými příjmy ale mohou pobírat stipendium, které může pokrýt až devadesát procent školného.

Databáze ostravských žáků a studentů se plní už od chvíle, kdy škola o svých záměrech otevřít v Ostravě svou pobočku poprvé informovala. „Navíc některé ostravské podniky se rozhodly zaplatit studium dětí svých zaměstnanců na Porgu, takže také tam se nám podaří část žáků získat,“ podotkl Klaus. Po Praze a Ostravě bude dalším místem, kde škola hodlá vybudovat pobočku, zřejmě Plzeň.

Všechny články ke Klausově škole v Ostravě ČTĚTE ZDE!