V polovině dubna v brzkých ranních hodinách vyjížděla hlídka na základě oznámení na linku 156 do jednoho z bytů v Moravské Ostravě na ulici Maroldova. Oznamovatelka uvedla operátorovi tísňové linky, že její muž v bytě upadl a ona sama jej nedokáže zvednout do postele.

Strážníci po příjezdu na místo skutečně nalezli v ložnici bytu na zemi ležícího 84letého seniora. Te strážníkům uvedl, že upadl na toaletě a doplazil se do ložnice.

Hostem podcastu Ostravské ozvěny byl podnikatel Roman Fučík, moderuje Kateřina Součková, 25. dubna 2024, Ostrava.
Roman Fučík: Běžet může každý. Na Rainbow Festu chceme především pomáhat a bavit

Manželka seniora uvedla, že jej již nalezla ležet na zemi v ložnici. Dále strážníkům uvedla, že její manžel ve svém věku je samostatně chodící a že se toto ještě nikdy předtím nestalo.

„Hlídka tedy dopomohla seniorovi ze země zpět do postele. Při komunikaci se seniorem si však strážníci povšimli špatné artikulace seniora,“ podotkl mluvčí strážníků Jindřich Machů.

Ostravský podnikatel Jan Světlík je obviněn z daňových úniků v souvislosti s možnými fiktivními službami švýcarské firmy Towit, což mělo stát připravit o desítky milionů korun.
Světlík proti všem: policie ho obvinila z daňových podvodů, promluvil i Zátorský

Vzhledem k této skutečnosti i ke skutečnostem, které uváděla jeho manželka, strážníci pojali podezření, zda senior neprodělal cévní mozkovou příhodu. Přistoupili tedy k testu motoriky, při kterém se možné prodělání cévní mozkové příhody potvrdilo.

„Strážníci na místo ihned přivolali zdravotníky, kteří po prvotním vyšetření seniora podezření strážníků potvrdili a seniora převezli do nemocnice,“ doplnil Jindřich Machů.