Na hlavní hudební scéně Ostravar stage se představili Pipes&Pints, Michal Hrůza, Aneta Langerová, David Koller a Dubioza kolektiv. „Jubilejní patnácté slavnosti jsme chtěli nějak ozvláštnit. Dlouho jsme se rozhlíželi po Evropě a nakonec se rozhodli pozvat bosenské Dubioza kolektiv, jednu z nejenergičtějších kapel současné evropské hudební scény," uvedla Zuzana Cieciotková z organizačního týmu slavností.

„Bylo to skvělé. Zejména smekám před Michalem Hrůzou, že se dokázal vrátit na podium. Před rokem po napadení na Stodolní ulici bojoval o život a teď znovu hraje. Je prostě úžasný," uvedla Ivana Málková.

Zájem poutala i druhá scéna, určená především mladším návštěvníkům. Dramaturgicky ji přichystal zpěvák Richard Krajčo, který v závěru slavností připravil divákům překvapení v podobě neohlášeného vystoupení s kapelou Kryštof. Na podiu se ocitl v obležení fanoušků, které přiváděl do varu svými největšími hity.

Za budovou vrchního sládka vyrostla i třetí scéna nazvaná Ostrava žije stage. „Svůj název získala po novém projektu ostravského pivovaru s názvem Ostrava žije, kterým se Ostravar letos v létě snažil oživit dění v ostravských ulicích i hospodách," řekla Zuzana Cieciotková z organizačního týmu slavností. Divákům se zde představily kapely, které zvítězily v hlasování návštěvníků akcí.

Speciál

Příchozí čekal i nový pivní speciál Ostravar Ruby. „Jedná se o svrchně kvašený ALE," uvedl vrchní sládek pivovaru Ostravar Roman Richter s tím, že nové pivo je uvařeno ze tří druhů sladů moravského ječmene a ze tří pečlivě vybraných odrůd chmele. Pivo je chmeleno natřikrát na varně a pak ještě jednou za studena na spilce. „Svrchní kvašení a chmelení za studena dává Ruby nádherné ovocné aroma typické pro moderní ALE," dodal sládek.

Organizátoři připravili i bohatý doprovodný program. Jeho součástí byla i oblíbená pivovarská škola. „Kromě informací o našich tradičních pivech Ostravar Original a Ostravar Premium získali návštěvníci i bližší podrobnosti o speciálu Ostravar Ruby," řekl sládek.

Na slavnostech se představila také bubenická škola. „Slavnosti jsou největším svátkem piva a hudby. V bubenické škole se návštěvníci učí vnímat hudbu, její rytmus a bubnovat na bonga. Zároveň to je skvělý relax," dodala Zuzana Cieciotková. Vůbec poprvé se na slavnostech konala i soutěž v držení tupláků na čas.