„Z původního dne otevřených dveří dnes jsou Slavnosti Ostravaru jednou z největších kulturních akcí v Ostravě. Letos navíc pivovar slaví 110 let od svého založení,“ říká vrchní sládek Robert Kužela.

Návštěvníci se mohou těšit nejen na skvělou muziku, ale i dobré pivo. Ve sklepích právě dozrál oblíbený kvasnicový ležák, připraveny jsou i další značky - Ostravar Premium, Strong a speciály Velvet a Kelt.

„Zásoby jsou dostatečné, pivo určitě nedojde,“ slibuje Kužela. „Kvasničák má každoročně svou premiéru a derniéru pouze na našich slavnostech. Ostatně je lepší jej jednou ochutnat, než o něm pouze slyšet,“ vzkazuje všem příznivcům zlatého moku sládek.

Slavnosti začínají v areálu pivovaru Ostravar na Hornopolní ulici již od 13 hodin. Odpoledne odstartuje první velká hvězda, kapela Divokej Bill, kterou vystřídají Buty.

Novinkou letošních slavností bude hromadný narozeninový přípitek – samozřejmě kvasnicovým pivem – a soutěž o nejoriginálnější narozeninové přání.

Lahůdkou bude i slovenská kapela Horkýže Slíže a program vyvrcholí vystoupením zpěvačky Anny K a skupiny Support Lesbiens.

Připravena je rovněž celá řada oblíbených atrakcí – například Dětský svět pro malé návštěvníky či šestiboj osobností, v němž se předvede řada zvučných jmen.

Všechny značky piva budou za jeden žeton, tedy za dvacet korun.