Na večerní hokejový zápas se hodlal dívat šestapadesátiletý muž bydlící v domě v Opletalově ulici v Ostravě-Porubě. Posilněn alkoholem se rozhodl, že si uvaří jídlo. Zapnul plynový sporák, na který položil nádobí. Poté se přemístil do pokoje a ulehl na gauč. Unavený nájemník mající v krvi kolem 1,5 promile však u zapnuté televize nakonec usnul. A večeře se začala připalovat…

Vytočila tísňovou linku

Jedna ze sousedek ucítila na společné chodbě silný kouř a vytočila tísňovou linku. K domu vyrazili policisté a hasiči.

Vizualizace připravovaného projektu Rezidence Stodolní. Vizualizace: Bogle Architects
Byty, obchody, služby i nová pěší zóna. Rezidence Stodolní se začne stavět letos

„Operační důstojník okamžitě na místo vyslal hlídky, které se poblíž Opletalovy ulice pohybovaly. Od oznámení uběhlo jen pár minut, když policisté Martin a Tomáš z oddělení hlídkové služby Ostrava na místo dorazili,“ uvedla Eva Michalíková z moravskoslezské policie s tím, že na chodníku již na ně čekala žena, která vše oznámila. Situace byla dramatická, dým se již valil i z okna.

S beranidlem k bytu

Policisté vzali z auta beranidlo a rozběhli se po schodech k bytu. Na bouchání na dveře nikdo nereagoval. „Vzhledem k tomu, že byla důvodná obava o život a zdraví osoby, policista Tomáš vzal beranidlo, se kterým provedl násilný vstup. Během okamžiku vběhli do zadýmeného bytu, kde viděli spícího muže na gauči. Otevřeli okna a muže vyvedli na chodbu,“ dodala Michalíková.

Vrátili se

Poté se do bytu i přes silný kouř vrátili, aby ověřili, zda uvnitř není někdo další. Na nikoho už nenarazili. „Při kontrole ale zjistili, že v kuchyni byl stále zapnutý plynový sporák, na kterém si zřejmě muž vařil večeři. Tento vypnuli a byt opustili,“ řekla Michalíková.

Řidiči projíždějící Hlučínem se musejí připravit na dopravní komplikace.
Hlučín čeká dopravní peklo, bude se opravovat hlavní průtah městem

Díky oznámení a okamžitému zákroku hlídky nebyla nutná evakuace obyvatel domu. Policisté Martin a Tomáš i přesto, že se nadýchali kouře, v noční směně pokračovali.