Návrh na změnu ve složení Rady městského obvodu Slezská Ostrava předložil klub hnutí ANO 2011. Viktor Vlček, tiskový mluvčí radnice ve Slezské Ostravě, sdělil, že důvodem ke změnám se stalo zvolení Dagmar Macháčkové náměstkyní primátora města Ostravy 26. dubna 2023. „Dagmar Macháčková tak vykonávala dvě uvolněné funkce. Dostála tak internímu závazku ostravské organizace hnutí ANO omezující kumulaci uvolněných politických funkcí,“ uvedl Viktor Vlček.

Z ruiny bude bytový komplex Marica.
Zdevastovaná Marica v Porubě má nového vlastníka. Shání peníze na výstavbu bytů

Jiří Stoch byl doposud radním městského obvodu Slezská Ostrava. Nyní má jako místostarosta v gesci hospodářskou správu, informační technologie a bezpečnost. Dagmar Macháčkové, která byla následně zvolena členkou Rady městského obvodu Slezská Ostrava, svěřili zastupitelé zajišťování úkolů na úseku sociálních věcí. Tuto oblast tak bude v rámci Slezské Ostravy zaštiťovat i nadále.

Letní koupaliště Sareza Vřesina, 12. června 2023, Ostrava.
VIDEO: Kam k vodě v Ostravě? Největší středoevropské koupaliště už má otevřeno

Jiří Stoch působil v minulosti u Policie České republiky, a to na pozicích inspektora a komisaře u kriminální policie. Jako policejní expert se účastnil také misí OSN a EU, například do Libérie a Iráku. Podnikal v oblasti nemovitostí a v posledních letech pracoval jako zdravotnický záchranář. Je příslušníkem Aktivní zálohy Armády České republiky.