Rekonstrukcí projde mimo jiné osm bytových domů v Chrustově ulici, které čekají nové střechy, zateplení fasády, vstupní dveře i rozvody a vytápění. To vše radnici vyjde na 26 milionů korun, třetinu by chtěla pokrýt z evropských dotací, třetinu příspěvkem z magistrátu.

Už v srpnu začne také výstavba nového Domova pro seniory Antošovice, který vznikne přebudováním a dostavbou bývalé mateřské školy. Vznikne v něm 32 lůžek.

Herec Štěpán Kozub při focení pro Deník 6. února 2020 v Ostravě.
VIDEO: Je něco, na co nemá talent? Ostravská hvězda Kozub baví internet zpěvem

A vedle nejstarších myslí radnice i na nejmladší, proto do všech tříd v základních školách v obvodu nainstaluje systém nuceného větrání s reuperací. Investici za 13,5 milionu korun ze 70 procent pokryjí evropské dotace.

„Ve školách budujeme díky dotacím i moderní odborné učebny, nákladnou rekonstrukcí projde kuchyně ZŠ Bohumínská, novou elektroinstalaci získá ZŠ Pěší a MŠ Požární se dočká nové zahrady,“ informuje místostarosta Slezské Ostravy pro školství Roman Goryczka.

NOVÝ KAMENEC

První etapu celkové revitalizace čeká sídliště Kamenec, kde bude proinvestováno přes 50 milionů korun. „Postupně na Kamenci opravíme a vybudujeme parkovací místa, vysadíme zeleň, opravíme chodníky a přidáme nový městský mobiliář,“ uvedl starosta Richard Vereš s tím, že radnice chystá i řadu menších „překvapení“.

Léto v Ostravě. Koupaliště Ostrava-Jih. Ilustrační foto
Dezinfekce a rozestupy. Jak zatím vypadá letošní léto na koupalištích v Ostravě?

Investice, které budou zahájeny letos, vyjdou radnici na více než 180 milionů korun. „Nechceme vše škrtnout, uspat a čekat co se stane. Naopak chceme zahájit ještě více investic a nastartovat tak náš obvod,“ vysvětlil starosta s tím, že připravovaný úvěr radnice využije na projekty, u nichž se podaří získat dotaci. Jejich jádrem budou investice do bytového fondu.