Masarykovo náměstí v Ostravě se doslova hemží slovenskými fanoušky, dresy a vlajkami, prostě vším, co má barvy a symboly země. Slováci už zdejší prostředí důvěrně znají, v roce 2015 si v Ostravě taky „uspořádali“ domácí šampionát a letos to pravděpodobně bude stejné.

Skupinky rozjařených slovenských fandů ihned obsadily přilehlé restaurace a hospody, jsou příjemní a pozitivně naladěni. Těší se na první zápas ostravského turnaje, který obstará právě Slovensko v souboji s Německem (od 16.20 hodin).

V klubu Fabric v centru Ostravy vznikl Slovenský Dom, 9. května 2024.
Slovenský Dom v Ostravě: vstup zdarma, pivo za tři eura a vítěz Superstar

Řada z nich také Deníku ochotně zapózovala a zatipovala si výsledek zápasu. Že v nich tipují výhru svého mužstva snad ani není třeba dodávat.

ANKETA SE SLOVENSKÝMI FANOUŠKY

Zdroj: Deník/Kateřina Součková

Srocování slovenských fanoušků samozřejmě pokračovalo i během odpoledne. Jen čtyři stovky jich dorazily na vítkovické nádraží z Košic. Slyšet byli dávno před příjezdem vlaku.

Dlouhou cestu si podle vlastních slov krátili borovičkou a zpěvem nejrůznějších chorálů, aby se před zápasem národního týmu Slovenska dostali do formy. Na nádraží si zaskandovali: „My jsme tu doma!“ a pak se začaly houfy slovenských příznivců trousit směrem k Ostrava aréně.