Majitel vinného sklepa U Mostu Mario Frenko odpověděl, že zatím zprávu o dřívějším počátku sezony burčáku nemá.

„Je sice teplo a na nedostatek sluníčka si vinaři určitě také stěžovat nemohou. Na druhé straně je ale málo vláhy, tu hrozny potřebují také. Takže ani neočekávám, že by se letos sezona burčáku měla nějak výrazně urychlit," vysvětlil majitel vinného sklepa U Mostu. Podle odhadů Maria Frenka tak lze očekávat, že první částečně zkvašený mošt vyráběný z hroznů maďarských vinařů se začne v jeho vinotéce prodávat někdy v předposledním či posledním srpnovém týdnu. Počátkem září už by pak mohl být k dostání i burčák od našich vinařů.

Danuše Kudelová z Vinného sklepa U Kusaly poznamenala, že letos sluníčko pálí tak silně, že má spíše obavy, aby hroznům dokonce neublížilo. „Mohlo by se to projevit některými chorobami vína. Pokud jde o začátek sezony burčáku, tak u nás stejně jako v předchozích letech začneme opět nejprve nabízet částečně zkvašený hroznový mošt připravovaný z odrůdy Irsai Oliver od maďarských vinařů. Pak už to trvá většinou týden až dva a zákazníkům můžeme nabízet i burčák od našich vinařů," doplnila Danuše Kudelová.

Burčák, nebo mošt?

Od srpna roku 2009 začaly pro víno a vinařské produkty platit nové právní předpisy, které se týkají mimo jiné i označování částečně zkvašeného hroznového moštu. Ten může být označen jako burčák jen za podmínky, že je vyroben v České republice z českých nebo moravských hroznů.

Burčák, případně částečně zkvašený hroznový mošt, se smí prodávat pouze od začátku srpna do konce listopadu. Mezi prohřešky, které zjistili při kontrolách v předchozích letech pracovníci Státní zemědělské a potravinářské inspekce, bylo například ředění burčáku vodou, vyšší obsah etanolu z přidaného cukru či případy, kdy byl částečně zkvašený hroznový mošt prodáván jako burčák.

V uplynulých pěti letech se částečně zkvašený hroznový mošt začal v Ostravě prodávat většinou v posledním srpnovém týdnu, případně v prvních dnech září. V roce 2009 se ale vinaři dočkali prvního burčáku už 13. srpna.

Zkušení vinaři tvrdí, že dospělý člověk by měl za rok vypít tolik litrů burčáku, kolik má krve v těle. Takže něco kolem šesti litrů.