Lidé poslali ostravské zoo přes tisíc návrhů. Jsou mezi nimi taková jako Shanti neboli mír či Bhagya, což přeloženo znamená štěstíčko.

"V seznamu návrhů se ocitla jak jména spojená s místem narození sloní samičky – Ostrava, Ostravanka, Bazalka, Ema nebo Odra, tak ženská jména jako např. Eliška, Anežka nebo Jůlie. Byť jsou česká jména krásná, řada z nich je mezinárodně obtížně vyslovitelná. Proto nakonec do užšího výběru postoupila jména indická,"uvedla k výběrumluvčí ostravské zoo Šárka Kalousková.

Možnost navrhnout jméno malé samičce skončilave středuo půlnoci. Návrhy čtenářů našeho webu si můžete přečíst také v diskuzi u článkuZoo hledá jméno pro sloní samičku.

A jak se tedy nakonec bude sloní samička jmenovat? O tom můžete rozhodnout i vy!Zapojte se a hlasujte zde!(Pozn. redakce: Anketu najdete vespodní části sloní stránky webu Zoo Ostrava)

JAKÁ JMÉNA JSOU V NEJUZŠÍM VÝBĚRU?

Anjuli (indické dívčí jméno)

Yala
(podle místa, odkud pochází matka samce Calvina – Yala Ruhunu National Park na Srí Lance)

Rashmi
(paprsek)

Sundara
(krásná)

Tara
(hvězda)

Poslední tři jména vybrali ošetřovatelé slonů s přihlédnutím na jména matky Johti (znamená „záře“) a otce Calvina (původně Chanda „měsíc“)
Sloní samička učinila v těchto dnech další významný objev, když zjistila, k čemu jsou otvory ve stěně pavilonu, které slouží jako napáječka. Od své mámy Johti odkoukala techniku správného pití. Už ví, že musí strčit chobot do otvoru, nasát vodu a strčit chobot do tlamičky.