Cílem zmíněného celorepublikového projektu je výzva.

„Ta je určena všem lidem a firmám, které chceme pobídnout, aby pacientům pomáhali spolu s námi. Symbolem se stala slunečnice, která každé ráno otáčí hlavu za sluncem a jde vstříc nové naději, stejně jako pacienti s touto vážnou diagnózou. Společnými silami chceme vybrat dostatek finančních prostředků, a stát se tak pomyslným sluncem v životě pacientů bojujících s touto nevyléčitelnou chorobou," informuje o akci předsedkyně správní rady Nadačního fondu Impuls Kateřina Bémová.

K tématu: Číslo účtu projektu Rozsviťme Českou republiku je 8888 999 000/2010 Fio banka a. s. Dárcovskou SMS ve tvaru DMS IMPULS 30 mohou zájemci poslat na číslo 87777. Cena DMS je 30 korun, NF Impuls obdrží 29 korun. Více na www.darcovskasms.cz.

Dne 6. června se tak uskuteční happening i v Sanatoriích Klimkovice. Tam budou účastníci akce na znamení podpory pacientů s RS osazovat veřejné pozemky rozkvetlými slunečnicemi. Zájemci se mohou stát partnery projektu a podpořit pacienty tak, že za sáček se semínky slunečnic pošlou libovolný finanční příspěvek.

Peníze poputují na rehabilitační péči a nákup pomůcek, které pacientům pomohou žít plnohodnotný život RS navzdory.

„Přijďte osobně 6. června v 10 hodin na náš záhon v Sanatoriích Klimkovice zasadit svou slunečnici. Tu označíme štítkem s názvem vaší firmy jako partnera projektu. Zasejme společně semínka naděje a rozsviťme životy nemocných s RS," dodala Naďa Nováková, předsedkyně ostravské Rosky, která je pacientským sdružením osob postižených RS. Roztroušená skleróza je nejčastější neurologické onemocnění vedoucí k trvalé invaliditě, které postihuje asi 22 tisíc lidí v ČR.