„Dominují hlavně jižní řecké ostrovy Kréta a Rhodos -, ale zájem je i o Tureckou riviéru a italskou Ischii s jejími termálními prameny a bazény. Více zájezdů letos prodáváme do Bulharska, roste zájem o Egypt,“ uvedl marketingový ředitel CK Alexandria Petr Šatný.

Podle současných prodejů ale již zdaleka neplatí, že v říjnu jezdí na dovolenou převážně senioři. „Těch je sice také dost, ale velký nárůst je především u mladší a střední generace. Toto období je totiž ideální pro aktivnější zákazníky, kteří chtějí kombinovat relaxaci na pláži s výlety a poznáváním okolí,“ vysvětlil Petr Šatný.

Do Řecka mají v „babím létě“ namířeno také klienti CK Fischer.

„V říjnu lidé volí hlavně Egypt, Spojené arabské emiráty nebo třeba Omán, kam navíc od října létá přímý spoj s pouze technickým mezipřistáním v Bratislavě,“ uvedl mluvčí CK Fischer Jan Bezděk.

Klienti mohou celkově na jednom zájezdu ušetřit až několik tisíc korun. „Hlavním důvodem je, že zájezdy prodáváme téměř výhradně v našich prodejních kanálech v pobočkách, přes web nebo call centrum. Neplatíme tedy žádné provize, a proto můžeme nabídnout výhodnější cenu,“ dodal Jan Bezděk.

Exim tours nabízí kromě již zmíněných destinací také zájezdy do Maroka či Tuniska. „Denně prodáváme až stovky zájezdů, a to hovořím jenom o českém trhu,“ uvedl marketingový ředitel Exim tours Stanislav Zíma.

Podle marketingového ředitele cestovní agentury Invia turisté cestují v říjnu více na Kypr či Kapverdy. „Stále populárnější jsou pak Spojené arabské emiráty, Zanzibar, Omán, Maledivy nebo Dominikánská republika,“ uvedl Michal Tůma a dodal, že ve srovnání s létem se na podzim zvyšuje poptávka také po poznávacích zájezdech.