Dýmalova bouřlivá reportérská kariéra se pojila právě se vznikem TV Polar, kam ve čtyřiadevadesátém roce přešel z České televize, stal se prvním redaktorem i moderátorem této regionální stanice a pravidelně byl hvězdou hlavních večerních zpráv TV Nova.

Svého času mu celá Ostrava neřekla jinak, než „Krvavý Franta“ kvůli jeho specializaci na kriminalitu. Disponoval takovými zdroji, že dokázal dorazit na například na místo činu jedné surové vraždy v Dělnické ulici v Porubě hned po první policejní hlídce. Dříve nežli technici a sám vyšetřovatel…

Jako jeden z mála „západních“ novinářů přinášel dokonce i zprávy od Srbů v Kosovu během bombardování silami NATO v roce 1999. Kromě terénu, studia či obrazovky bylo ostravské reportérské eso jako doma v pověstném baru U Waldemara v centru Ostravy, mezi zdejšími bohémy. Tykal si s biskupem, stejně jako s detektivy a lidmi z galérky, mafiány.

„Krvavý Franta“ po ukončení kariéry v médiích působil mimo jiné v komunální politice, za jedno vítkovické občanské hnutí zasedal na tamní radnici. V opozici. Poslední měsíce života trávil v hospici ve Frýdku-Místku. Rodina se s ním rozloučí na Novojičínsku, odkud Dýmal pocházel.

Zpráva TV Polar:

Zdroj: Polar.cz