Server Blesk.cz v sobotu s odkazem na vyjádření mluvčího tuniských soudů uvedl, že Češka je podezřelá z toho, že se podílela na úmrtí svého manžela. Web dále napsal, že podle mluvčího předběžné vyšetřování prokázalo podezřelé úmrtí poté, kdy byly při pitvě objeveny stopy škrcení v úrovni krku.

Tuniská policie. Ilustrační foto
Smrt turisty z Ostravy v Tunisku. Žena je ve vazbě, v pondělí ji čeká slyšení

Mluvčí tuniského soudu serveru Blesk.cz sdělil, že vyšetřující soudce prvoinstančního soudu v Monastiru dnes odpoledne vynesl nad českou turistkou obviněnou z vraždy manžela rozsudek odnětí svobody.

Stalo se tak poté, co se žena k činu přiznala, dodal mluvčí. Také televize CNN Prima News uvedla, že ji neteř ženy informovala o tom, že se její teta k usmrcení manžela přiznala.

Ministerstvo zahraničí konání soudního líčení potvrdilo. „Dnes se uskutečnilo soudní řízení v Monastiru. Stále trvá její zadržení, ale jinak výsledek nemůžeme komentovat. Zastupitelský úřad v Tunisu je v kontaktu s rodinou, které poskytl základní informace, a náš úřad rovněž zprostředkoval hovor mezi obviněnou Češkou a její neteří," poznamenal Drake.

Dějová zápletka čtvrtého dílu je opět netuctová. V Tunisu umírá na otravu jídlem turistka z Ostravy.
Další Místo zločinu Ostrava je z Tunisu. Podívejte se, jak si tam herci užívali

V dalších dnech lze podle mluvčího očekávat, že se tuniské policejní orgány obrátí na české kolegy ohledně spolupráce. „Pracovníci velvyslanectví v Tunisu jsou připraveni poskytnout další konzulární pomoc a v rámci standardních postupů koordinovat dožádání tuniských policejních/justičních úřadů o spolupráci během dalšího vyšetřování," dodal Drake.

Kauza Kramný
Před deseti lety, na podzim 2013, přišly o život během dovolené v egyptském letovisku v Africe dvě ženy, matka s dcerou, z Karviné. Za jejich smrt byl pravomocně odsouzen jejich manžel a otec Petr Kramný - více zde: Kauza Kramný.