Mobilní telefon má dnes většina lidí vždy po ruce. Proto se stále rozšiřují možnosti, k čemu se tyto přístroje dají používat. Jednou z nich je i koupě jízdenky na městskou hromadnou dopravu. V Ostravě tento systém funguje tři roky. Od listopadu ho ale čekají změny.

„Dopravní podnik Ostrava zavádí od 1. listopadu jednodušší a bezpečnější způsob prodeje SMS jízdenek. Cestující si budou objednávat tento typ jízdenky pouze použitím jediného telefonního čísla a druh objednávané jízdenky rozliší tvarem textu odesílané zprávy," informoval mluvčí DPO Miroslav Albrecht.

Cestující si tedy budou nově objednávat SMS jízdenky zasláním požadavku na nové telefonní číslo 902 06. To bude stejné pro oba stávající typy jízdenek, které jsou v nabídce. Odesílaný text zprávy pro objednání jízdenky pro dospělé by měl být od listopadu ve formátu DPO70, text pro zlevněné jízdné pro děti, psy a zavazadla pak DPO70Z.

„Nový způsob objednávání umožní cestujícím poslat požadavek na SMS jízdenku pomocí běžné zprávy zpoplatněné podle aktuálního tarifu operátora. Samotné odečtení ceny SMS jízdenky proběhne až po jejím zaslání na mobilní telefon cestujícího. Tím se zamezí i odečítání částky za jízdenku v případě, že cestující omylem zašle požadavek ve špatném tvaru," dodal Albrecht.