A toho se rozhodli využít podvodníci. Na internetu nabízeli rychlé dodání kvalitních látek. Peníze si nechávali posílat na své účty, kupující se však zboží nedočkali. A přesně tohle podle obžaloby dělali muž a žena, kteří tento týden stanuli před Krajským soudem v Ostravě.

„Měli získat finanční prostředky pod falešnou záminkou dodání látek na výrobu ochranných roušek, které si měli objednávat lidé z celé České republiky,“ uvedla mluvčí ostravského krajského soudu Martina Schwettrová s tím, že obžalovaní v té době byli členové představenstva společnosti.

Tito krásní praváci jsou k mání v centru Ostravy. Kilo za 390 korun.
390 korun za kilo praváků? Zájem o hřiby na Ostravsku trvá

Zájemci o látky peníze předem zasílali na bankovní účet firmy. Státní zástupce tvrdí, že obžalovaní látky nedodali, peníze si nechali a použili pro osobní účely.

Škoda byla vyčíslena na desítky tisíc korun. To je však jen zlomek sumy, o které se mluví v obžalobě. V ní státní zástupce popisuje různé půjčky sjednané na dotočení filmu, rozvoj firmy a podobně. Celková částka se vyšplhala na více než dvacet milionů korun.

Muž čelí i žalobě týkající se kryptoměn. Peníze údajně vylákal od ženy z Frýdecko-Místecka, které kromě kryptoměn sliboval i společné podnikání. Jedná se o více než milion korun.

Dvojice je obžalována z trestného činu podvodu, za který hrozí trest od pěti do deseti let vězení. 

Zlodějky jsou čím dál drzejší.
Prodavačky v obchodních centrech jsou zoufalé. Proti zlodějské lůze nemají šanci