Přímo na kolonádě probíhalo měření sil v kategoriích jednotlivců ve sportovní a poté tříčlenných družstev v havajské masáži. Na „place" se objevilo celkem osmatřicet soutěžících ze třinácti škol.

„V tomto měřítku jsme první, kdo u nás něco podobného uspořádal," oznámila Drahomíra Witoszová za organizátory ze Středního odborného učiliště Dakol. To vloni udělalo ve svých prostorách zkušební a podstatně skromnější ročník, který dopadl nad očekávání.

„Proto jsme se rozhodli pro celostátní soutěž, na které žáci a studenti nejen porovnali své znalosti a schopnosti, ale také přicházeli do kontaktu s cizími, neznámými lidmi, což bude v jejich masérské praxi časté," řekla Witoszová.

Soutěžící měli na masáž vždy dvacet minut, přičemž pětičlenná odborná porota sledovala správnost provedení, sled hmatů, ale i oblečení a celkový projev masérů, volbu masážních prostředků, dodržení hygienických zásad … Mezi hodnotiteli byla i masérka klimkovických lázní Veronika Brudná, absolventka školy Dakol.

„I z našich žáků našli někteří v Klimkovicích profesní uplatnění," pokračovala Lenka Lacinová, která učí odborný výcvik studenty Střední školy služeb a podnikání v Ostravě-Porubě. Ročně na ní udělá „masérskou" maturitu více než dvacet mladých lidí. Třetina pokračuje na vysoké školy a další třetina zůstane v oboru.