Zhruba tři stovky sparťanských příznivců zhlédly prohru na sportovním poli (k dispozici přitom měly čtrnáct set lístků) a v hledišti pak samy vyvolaly napětí a střet s policií. Až do 60. minuty přitom běželo vše, jak mělo – příjezd fanoušků z Prahy do Svinova a následný transport autobusy až před tribunu se odehrál v klidu, do branek postupně padly čtyři góly, atmosféra v hledišti byla bez nadsázky elektrizující. A pak to přišlo.

Úderem šedesáté minuty musely za nerozhodného stavu 2:2 pod sparťanský sektor naběhnout postupně desítky, či spíše stovky těžkooděnců a situace se vyostřila. Vzduchem létaly modré sedačky, pivo, ozývaly se dělbuchy i psí štěkot. Sparťanských příznivců v hledišti rázem zbyla polovina, dějiště konfliktu se přesunulo spíše před stadion.

Utkání 26. kola první fotbalové ligy: Baník Ostrava - Sparta Praha, 28. dubna 2018 v Ostravě.
Baník v rozbouřeném kotli uvařil Spartu. Vidělo to přes 15 tisíc diváků!

„Během utkání byly na osobní svobodě omezeni tři muži ve věku 38, 32 a 27 let, u nichž dechové zkoušky ukázaly hodnoty přesahující dvě promile alkoholu,“ sdělila policejní mluvčí Gabriela Holčáková. Příznivce Sparty čeká zdůvodňování poškození cizí věci, výtržnictví a násilí proti úřední osobě.

ŠKODA ZA DVĚ STĚ TISÍC KORUN

Poškozeno bylo několik desítek sedaček v sektoru hostů, škoda na majetku města podle prvotních odhadů přesáhla dvě stě tisíc korun.

Utkání 26. kola první fotbalové ligy: Baník Ostrava - Sparta Praha, 28. dubna 2018 v Ostravě. Vytrhané sedačky pod sektorem hostů Sparty.Zdroj: Deník / Lukáš Kaboň

Také hra musela být na krátkou chvíli přerušena, čímž zápas na dočasně ztratil tempo, nakonec ale Baník v závěru utkání díky hlavičkujícímu Milanu Barošovi urval vedení na svou stranu a opět udělal další krok k tolik vyhlížené záchraně. Spartu na domácí půdě porazil po dlouhých deseti letech!

Ze strany fanoušků Baníku k žádným excesům nedošlo, naopak se postarali o vynikající atmosféru. To u sparťanů to s výtržnostmi na stadionu neskončilo.

HODIL LÁHEV NA VLAK

Dva příznivci Sparty se spolu porvali ještě ve vlaku odjíždějícím krátce po 18. hodině zpět do Prahy (šestatřicetiletý agresor nadýchal 2,7 promile) a další z fanoušků už z nástupiště hodil na projíždějící vlak s fanoušky skleněnou láhev. Oba byli zadrženi. Policisté nyní budou prohlížet kamerové záznamy a lze očekávat identifikaci dalších výtržníků.

Zápas byl tak zcela oprávněně označen jako rizikový, ze vzduchu situaci monitoroval policejní vrtulník, do akce byli podle policejních zpráv nasazeni také strážníci na koních, policisté pořádkové i dopravní policie, služby kriminální policie a vyšetřování, specialisté antikonfliktního týmu či policisté speciální pořádkové jednotky.

NEZTRÁCÍ VÍRU. Navzdory sobotní nešťastné porážce v Olomouci burcuje kouč Baníku Ostrava Bohumil Páník tým i fanoušky před ostrým střetem s pražskou Spartou.
Válku jsme rozhodně ještě neprohráli, vzkázal trenér Baníku

PŘÍJEZD FANOUŠKŮ SPARTY DO OSTRAVY

Kolem pravého poledne vystoupili na nádraží ve Svinově z kapacitně posíleného spoje Českých drah sparťanští fanoušci. Do zápasu s Baníkem zbývaly ještě více než tři hodiny.

Policisté u nádraží v Ostravě-Svinově čekají na příjezd fanoušků Sparty.Zdroj: Deník/Lukáš Kaboň
Policisté čekající v Ostravě-Svinově před nádražím na příjezd fanoušků Sparty. Foto: Deník/Lukáš Kaboň

Sparťanští fanoušci dostali na už několik dní dopředu vyprodaný zápas s Baníkem Ostrava k dispozici podle informací Deníku na 1400 vstupenek. Avšak těch, kteří dorazili hromadně vlakem do Svinova, je odhadem jen na 250.

Před nádražím na ně čekal připravený autobus, který je dopravil přímo k Městskému stadionu ve Vítkovicích. Opět v doprovodu policistů.

Zdroj: Deník

VYPRODANÝ ŠLÁGR: Baník hostí Spartu. Rozjásá Ostravu Baroš s Laštůvkou?

Baník - Sparta. Tahle bitva nikdy neomrzí! Vše o tom, jak vypadala atmosféra v Ostravě před a po zápase odvěkých rivalů v roce 2015 se dočtete zde

“V rámci bezpečnostního opatření budou nasazeni policisté pořádkové i dopravní policie, služby kriminální policie a vyšetřování, stejně jako specialisté antikonfliktního týmu či policisté speciální pořádkové jednotky,” doplnila na dotaz Deníku Holčáková s tím, že situaci bude mimo jiné monitorovat také vrtulník.

Na opatření se budou podílet i strážníci Městské policie Ostrava

Zpět do Prahy pojedou sparťanští fanoušci z hlavního nádraží opět kapacitně posíleným spojem v 18.14 hodin, do hlavního města dorazí ve 21.36 hodin.

Ilustrační foto.
Sparta, Sparta, zakřičel mladík v Ostravě. Probral se až v nemocnici
Požár ve Vratimově ve společnosti FCC Česká republika 27. dubna 2018.
Páteční požár odpadu ve Vratimově hasiči uhasili až v sobotu večer