V Moravskoslezském kraji bylo přímo veřejností vybráno 68 míst, na kterých jste policisty během pátečního dne mohli vidět. Hlídky zkontrolovaly celkem 558 vozidel, přičemž zjistili 313 dopravních přestupků. Z toho policisté vyřídili v příkazním řízení 301 přestupků (v souhrnné výši 209 tisíc korun) a 12 přestupků oznámili správnímu orgánu.

Navzdory faktu, že se jednalo o předem avizovanou akci, tak 261 řidičů zapomnělo sundat nohu z plynu a dopustili se tak přestupkového jednání v souvislosti s porušením rychlosti.

Ilustrační foto.
Nohu z plynu! Seznam míst, kde bude policie v pátek v MS kraji měřit rychlost

Druhé nejčastější přestupkové jednání policisté zaznamenali u 22 řidičů, kteří za jízdy telefonovali. Třetím nejčastějším přestupkem u 7 řidičů byl nevyhovující technický stav vozidla a jen o jeden přestupek méně, tedy 6 vozidel, nebylo vybaveno dálniční známkou. Překvapující, ale potěšitelná byla skutečnost, že ani u jednoho řidiče nebyl při dechové kontrole odhalen pozitivní test na alkohol.

V minulém týdnu se však nejednalo o jedinou dopravně bezpečnostní akci. Policisté v Moravskoslezském kraji se také v úterý 18. dubna zaměřili na neposlušné řidiče. Akce byla především cílena na kontrolu jízdy vozidel bez uhrazené elektronické dálniční známky na zpoplatněném úseku silnic, ale rovněž i na věnování se řízení, dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek, a v neposlední řadě také na dodržování nejvyšší povolené rychlosti.

Velká policejní razie v Ostravě v úterý 18. dubna 2023.
Proč byla policejní razie na Svinovských mostech? Neproklouzla ani myš

Akce se zúčastnilo 25 policistů ze služby dopravní policie, kteří celkem zkontrolovali 210 vozidel. Zaznamenali 95 dopravních přestupků, z toho 90 jich vyřídili v příkazním řízení v souhrnné výši 71 600 korun. Příslušnému správnímu orgánu oznámili 5 přestupků.

Nejčastější prohřešek u řidičů byl telefon v ruce za jízdy, a to ve 26 případech. Bez zaplacené dálniční známky se na dálnici vydalo 24 řidičů a u 9 vozidel byla zjištěna překročená předepsaná hmotnost.

Policisté v Moravskoslezském kraji budou i nadále provádět podobné kontroly v průběhu celého roku.