Na celkem dvanáct soch mohou narazit návštěvníci Komenského sadů v Ostravě. Druhý ročník exteriérové výstavy sousoší pořádá i letos Centrum kultury a vzdělávání. 

„Výběr soch začal už na podzim loňského roku. Pečlivě mapujeme prostor sadů a chceme, aby vybrané sochy na svá místa zapadly jak významově, tak esteticky. Umění dáváme volně k dispozici, aby ovlivnilo a potěšilo kolemjdoucí. Jde o dočasné oživení Komenského sadů,“ řekl dramaturg Centra kultury a vzdělávání Dominik Beneš.

K vidění je kromě „pamlsků“ i sousoší s názvem Velký závod od Michala Trpáka, který zobrazuje tři barevné spermie v korunách stromů mířící k dětskému hřišti.

„Všechny sochy jsou umístěny tématicky,“ upřesnil dramaturg výstavy.

Každá socha je opatřena popisem, na kterém si lidé mohou načíst QR kód, odkazující na detailnější informace a legendu k jednotlivým sochám. Exteriérová výstava sousoší ale není jediným projektem v Komenského sadech, který Centrum kultury a vzdělávání připravilo. „V Komenského sadech během léta pořádáme několik dalších akcí. Nedělní promenádní koncerty a festivalové dny, jako První republika s vůní kávy, letos s Ondřejem Havelkou a Melody Makers a Festival oslavy Bylin,“ dodal dramaturg.